Ilustruje tak, akoby si s dieťaťom čítal a chcel mu ukázať, čo všetko sa v príbehu odohráva. „Pozri, pozri, pozri…“ Jeho obrázky sú pevne primknuté k riadkom. Vidíte to, čo čítate.

Vychutnajte si diela legendárneho ilustrátora! Výstava „Vladimír Machaj Ateliér 2,5 x 4 metre“ už tento mesiac!!!

„Poctivá ilustrácia“ – hej, tak by sa dali nazvať jeho diela. Výrazné „slnečné“ farby (akoby ani veľmi nemiešané), výrazná, ľahko zapamätateľná štylizácia postáv, jednoduché tvary tiel, čitateľné charaktery – dobrí sú pekní, zlí sú škaredí.

Milan Rúfus: Kniha rozprávok

Precíznosť a ustálenosť tvaru sa stali jeho poznávacími znakmi a vytvorili harmóniu. Vždy je jemný, nikdy neprejde cez hranicu expresívneho výrazu, dokonca ani vtedy, keď je drsný text.

Milan Rúfus: Kniha rozprávok

Ilustroval veľa – rozprávky pre najmenších, kultového Tarzana a Mauglího, báje a povesti. Tie ilustrácie naozaj stojí za to vidieť.

Milan Rúfus: Kniha rozprávok

Každý návštevník si môže vychutnať ilustrácie a obrázky, ktoré si pamätáme z knižiek čo sme čítali ako deti, ale aj z tých, čo si teraz čítame so svojimi deťmi.

Ľudo Zúbek: Zlato a slovo

Diela Vladimíra Machaja si môže vychutnať skutočne každý a to na stenách TOTO! je galéria na Moskovskej ul. 29 v Bratislave, od 15. 2. do 6. 4. 2018. Otvorenie výstavy prebehne vo štvrtok 15.2.2018 o 18:00.

Ľudo Zúbek: Zlato a slovo

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Vladimír Machaj (1929 – 2016) študoval Vysokú školu uměleckého průmyslu v Prahe. Venoval sa prioritne ilustrácii. Vytvoril viac než stovku knižných diel pre slovenské aj zahraničné vydavateľstvá.

Ján Smrek: Maľovaná abeceda

Do pamäti čitateľov sa zapísali najmä jeho série príbehov o Tarzanovi, Mauglím, ale aj leporelá a knižky pre tie najmenšie deti. Jeho tvorba bola ocenená viacerými cenami. Pre Slovenskú poštu vytvoril niekoľko sérií známok.

Pridaj komentár