S prichádzajúcou jarou, sa chystáme pripraviť a zmeniť nielen svoj šatník, ale aj svoj botník. Ak sa nám minulú jarnú sezónu opotrebovali naše obľúbené topánky, určite kvôli nim nemusíme hneď nariekať. Samozrejme, keď raz máme obľúbené topánky, nosili by sme ich všade, ale naozaj všade! Potom sa ale nie je čo čudovať, že behom chvíle sa ich budeme musieť vzdať a vyhodiť ich.

Výber obuvi by sme nemali nikdy podceniť! Ako si vybrať tú najpohodlnejšiu?

Ak ale plánujete ísť v blízkej dobe na nákup obuvi, odporúčame vám riadiť sa našimi radami. Pomôžeme vám nájsť vhodnú obuv na konkrétnu príležitosť a v prvom rade takú, v ktorej vás nebudú bolieť nohy ani po niekoľkých hodinách nosenia.

Obuv na voľný čas, či do práce

Pri výbere novej voľnočasovej obuvi si všímajte najmä kvalitu zvršku topánky a podrážku. V jari vám odporúčame výber koženého zvršku, ktorý neprepustí vlhkosť a protišmykovú podrážku, ktorá zabráni tomu, aby ste sa šmykli na mokrých cestách. V tomto skorom jarnom období zužitkujete tenisky slip on, ale aj poltopánky na opätku. Topánky na opätku môžu byť aj mierne zateplené.

Jarno-letná voľnočasová obuv

Voľnočasová obuv by mala byť predovšetkým vzdušná. Odporúčame vám preto dávať do každej jednej topánky vložky. Tie zabránia tomu, aby sme si nezničili vnútro topánky a nenapáchli nám hneď po prvom použití. Nohy sa potia a čo ako prvé zašpiníme okrem ponožiek? No predsa vnútro topánky. Cez leto najčastejšie nosíme dámske mokasíny, sandále, žabky, kroksy, ale aj kedysi neodmysliteľnú súčasť ženského botníka – dreváky.

Obuv do hôr

Do hôr v žiadnom prípade netreba chodiť v dámskych sandáloch či v plátených teniskách. Na skalách by sme si mohli ľahko vyvrtnúť členok a spôsobiť tak zranenie, ktoré nás vyradí z bežného života aj na niekoľko mesiacov. Odporúčame vám preto topánky špeciálne určené na turistiku. Vyberať si môžeme buď z polovičných turistických topánok alebo z celých turistických topánok. Hlavne aby mali protišmykovú podrážku.

Maličkému batoľaťu, ktoré ešte nevie poriadne chodiť, budú stačiť capačky. Vám odporúčame kúpiť si kvalitnú obuv – v opačnom prípade vám to dajú vaše nohy pocítiť. Bolesť v oblasti členkov, päty, ale aj vznik kurieho oka vám skomplikuje aj inak nenáročnú činnosť.

Pridaj komentár