Max je súčasťou sveta, kde psy a ľudia žijú rovnocenne bok po boku! Max nie je človek, ale samotársky policajný rotvajler, ktorý vyšetruje únos vzácneho mláďaťa pandy. Stopa ho zavedie až k skupine pašerákov, ktorí majú v pláne pandu predať na prestížnej výstave psov.

Vstúpte do sveta bláznivej komédie Psí detektív!!! Čo o tejto filmovej snímke prezradil samotný režisér Raja Gosnell?

Na to, aby sa na ňu dokázal infiltrovať, musí však namyslený Max podstúpiť pod dozorom krásnej trénerky Mattie (Natasha Lyonne) výraznú zmenu, pozostávajúcu z kozmetických úprav, hodín baletu či depilácie. No najmä, musí sa dať dokopy so svojím novým ľudským partnerom Frankom (Will Arnett) a naučiť sa, že dôverovať ostatným môže byť často užitočnejšie, ako snažiť sa za každú cenu dokázať všetko sám.

Režisérom filmu je Raja Gosnell, známy úspešnými rodinnými filmami ako Scooby-Doo, Šmolkovia, či Čivava z Beverly Hills. Keď sa mu do rúk dostal scenár k filmu, okamžite si pomyslel, že z neho môže vzniknúť zábavný, až nostalgický film, keďže podľa neho „…hrané rodinné komédie sú dnes už ohrozený druh, keďže väčšina rodinných filmov v kinách je animovaná.” Aj preto vzal Gosnell prácu na komédii Psí detektívako výzvu.

„Pracovať s Willom Arnettom je obrovská radosť. Je to veľký profesionál, ktorý rozumie pohybu na pľaci. Je známy najmä pre svoje šialené postavy, no v našom filme je pravým akčným hrdinom a má všetok šarm, ktorý od filmovej hviezdy očakávate.” Gosnell spomína na jedinečnú skúsenosť s prácou na pľaci plnom psích hercov.

„Psy prídu na pľac a hneď vedia, že sú hviezdami filmu. Sú ako profesionálni športovci – trénujú konkrétne pohyby a triky a potom ich musia pri filmovaní predviesť s radosťou a entuziazmom. Naozaj rešpektujem ich prácu a prácu ich trénerov. Spája ich neskutočné puto a ich chémia, ktoré sú spoločne s dokonalým spôsobom komunikácie priam neuveriteľné.”

Koľko práce mal režisér a jeho tím s výkonmi psov v post-produkcii? „Jediné, čo sme upravovali bolo obočie, pohyby úst a občas aj očí. Všetko ostatné sú skutočné výkony psích hercov.” Gosnell na filme najviac oceňuje jeho univerzálnu príťažlivosť. „Páči sa mi predstava dieťaťa, rodiča a starého rodiča smejúcich sa na jednom vtipe. Naozaj dúfam, že diváci si túto jazdu užijú.“

Americkú rodinnú komédiu Psí detektív prinesie v slovenskom dabingu od 28.6.2018 distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár