Schopnosti filmových aktérov sú vo väčšine prípadov závideniahodné. Z času na čas sa natáčanie filmu zvykne natiahnuť aj na veľmi dlhú dobu. Herečky sú však zvyknuté hrať zložité filmové postavy s vysokým pracovným zaťažením, ku ktorému im režiséri zvyknú pridať ešte jednu mimoriadne náročnú úlohu: skrývať vlastné tehotenstvo. Týchto 12 herečiek, podali vo filmoch nezabudnuteľné výkony bez toho, aby sme si uvedomil že sú tehotné. Vy ste si to všimli?

Všimli ste si to? Týchto 12 herečiek odohralo svoje najlepšie filmové úlohy počas svojho tehotenstva!

Lena Headey – Hra o tróny

V čase nakrúcania finálnej 5. série, bola herečka, ktorá hrá krutú Cersei, v piatom mesiaci tehotenstva. Režiséri sa museli v scéne, kedy sa Cersei prejde bez oblečenia z väzenia na kráľovský dvor, obrátiť na dablérku. Túto scénu trvalo natočiť 3 dni a tí, ktorí ju sledovali si nikdy nevšimli, že herečka bola tehotná a ani to, že jej miesto zaujala dablérka.

Blake Lively – Navždy mladá a Smrtiaci príliv

V čase nakrúcania filmu Smrtiaci príliv bola Blake už tehotná, no aj tak bola súčasťou niektorých rizikových scén počas natáčania. Senzačne svoje povinnosti zvládala a dablérka prevzala jej úlohu len 2 týždne pred koncom natáčania.
Naproti tomu vo filme Navždy mladá, pokračovala herečka v práci normálne až do konca natáčania. Nepožiadala pritom o žiadne osobitné podmienky.

Kate Winslet – Divergencia

Počas nakrúcania tohto filmu bola Kate v 5. mesiaci tehotenstva. Tmavé oblečenie a starostlivo vybrané uhly kamery pomohli zakryť jej stav. Nebolo jej odporúčané, aby niektoré kúsky natáčala bez dablérky, preto potom, ako porodila, natočila ďalšie scény na vlastnú päsť.

Sarah Jessica Parker – Sex v meste

Herečka zistila že je tehotná počas prvých dní natáčania 5. série seriálu. Stylisti a filmový štáb urobili všetko čo mohli, aby túto skutočnosť čo najviac pred zrakmi divákov schovali a to formou voľnejších kúskov oblečenia a doplnkov, ktoré by odvrátili pozornosť od jej bruška. Bohužiaľ, bolo rozhodnuté, že 8 epizód bude musieť Sarah vynechať, nakoľko žiadne ďalšie triky by v tomto štádiu už jej tehotenstvo nezakryli.

Helena Bonham Carter – Sweeney Todd

Je pravdepodobné, že ste si v tomto filme nikdy nevšimli Helenine tehotenstvo, pretože väčšina jej scén bola natočená ešte v skoršom štádiu tehotenstva, ktoré neskôr maskoval korzet. Jeden aspekt tehotenstva však skrytý byť nemohol: Helenine poprsie, ktoré sa každým dňom natáčania zväčšovalo.

Drew Barrymore – Dovolenka za trest

Herečka zistila že je tehotná len niekoľko dní po podpise zmluvy k filmu. Začiatok natáčania bolo odložený, čo znamenalo, že v čase, keď sa Drew objavila v jej prvých scénach, mala už viditeľné bruško. S jej kostýmami tak museli návrhári vykonať veľa práce, aby sa ubezpečili, že to nebude viditeľné pre publikum.

Scarlett Johansson – Avengers 2: Vek Ultrona

Tehotenstvo Scarlett Johansson prinieslo zmeny v pracovnom pláne pre celý filmový štáb. Všetky scény s Čiernou vdovou boli preto natáčané ako prvé. Scarlett však bola stále viac a viac unavená, čo naťahovalo celý proces natáčania. Následne jej úlohu počas natáčania zaujala dablérka.

Angelina Jolie – Výmena

Natáčanie emocionálne vyčerpávajúceho filmu ako bola Výmena, sa pre Angelinu ukázalo ako veľmi stresujúce, vzhľadom na jej filmovú postavu, ktorá stratila svojho syna v čase, kedy chcela byť herečka opäť matkou (v tej dobe mala Angelina Jolie už štyri deti), mimoriadne náročné. Jej želanie sa splnilo hneď dvakrát: niekoľko mesiacov po skončení natáčania porodila totiž dvojčatá.

Reese Witherspoon – Trh márnosti

Reese Witherspoon objavila najkrajší spôsob, ako skryť svoje tehotenstvo: skvostné šaty v tmavých farbách s vysokým pásom a veľkým množstvom luxusného materiálu. A ak to bolo nutné, Reese stála za kusmi nábytku. Celá jej postava nebola takmer nikdy ukázaná, takže si jej päťmesačné tehotenstvo publikom nemohlo v žiadnom prípade všimnúť.

Courteney Cox – Priatelia

Finálna séria Priateľov bola natáčaná v čase, keď herečka bola v 5. mesiaci tehotenstva. Tým, že nosievala voľné oblečenie, dokonale zakrývala svoj stav.

Emily Blunt – Dievča vo vlaku a Príbehy z lesov

Emily zistila že je tehotná práve na začiatku nakrúcania filmu Dievča vo vlaku a rozhodla sa to zachovať v tajnosti. Herečka tvrdí, že jej tehotenstvo jej v skutočnosti pomohlo hrať emočne nestabilnú filmovú postavu. Emily už mala skúsenosť s tehotenstvom počas natáčania a to v snímke Príbehy z lesov. Zaujímavé je, že v oboch týchto filmoch hrala postavy, ktoré sa zúfalo a neúspešne usilovali o dieťa.

January Jones – Mad Men

Štíhla a krehká žena Don zo seriálu Mad Men pribrala z dôvodu tehotenstva počas natáčania 5. série. Tvorcovia seriálu sa rozhodli prepracovať scenár a dej tak, že jej váhu zdôvodnili tým, že pribrala zo stresu z jej rodinného konfliktu. Herečka nosievala špeciálny make-up, aplikovanú falošnú druhú bradu a tiež ďalšie vrstvy oblečenia, aby to vyzeralo tak, ako keby pribrala všade ani iba v okolí brucha. Takúto dokonalú vizáž trvalo aplikovať zakaždým 5 – 6 hodín.

Pridaj komentár