Už vás nebaví vidieť nepríjemné vrásky na tvári pri každom pohľade do zrkadla? Nuž, nebojte sa, pretože pre vás máme niekoľko efektívnych tipov, ako sa ich účinne zbaviť!

V prvom rade je dôležité udržiavať zdravý životný štýl tým, že sa budete stravovať rozumne, pestro a budete dostatočne hydratovaní. Pomôže to nielen vášmu komplexnému zdraviu, ale aj vzhľadu pleti. Okrem toho, každodenné cvičenie môže zvýšiť prietok krvi a pomôcť napnúť pokožku, čím sa zníži výskyt vrások.

FOTO: Prostock-studio/Shutterstock.com

Sérum je dôležitým krokom

Ďalším tipom je investovať do kvalitného séra proti vráskam, ktoré sa naučíte pravidelne používať a zaradíte ho do svojej každodennej rutiny. Tieto séra sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa zameriavali na vrásky a jemné linky a zabezpečili mladistvý a žiarivý vzhľad pleti. Nezabudnite sa poobzerať po sérach so zložkami ako sú retinol a vitamín C, ktoré majú pozitívny vplyv na tvorbu kolagénu a znižovanie viditeľných známok starnutia.

Ochrana pred slnkom v lete aj zime

Používanie séra proti vráskam je však len jednou časťou rovnice. Ak sa chcete skutočne zbaviť vrások, musíte sa o svoju pleť starať komplexne. To znamená piť veľa vody, jesť zdravú stravu plnú ovocia a zeleniny, dostatočne spať a čo možno najviac sa vyhýbať stresu. Okrem toho vždy dbajte na používanie kvalitného opaľovacieho krému s vysokým SPF faktorom, keď idete von – poškodenie pokožky slnkom je hlavnou príčinou vzniku vrások a jemných liniek! Na to nezabúdajte nielen v lete, ale ani v zime. Naneste najskôr krém na vypnutie pleti a následne na to ešte ochranný filter.

Nezabúdajte na túto dôležitosť ochrany pred slnkom a nerobte kompromisy! UV žiarenie môže spôsobiť poškodenie pokožky, čo vedie k jej predčasnému starnutiu. Vždy používajte opaľovací krém s ochranným faktorom SPF minimálne 30. Ak trávite čas vonku, nanášajte ho každé dve hodiny.

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť vrások, je používať jemné peelingové techniky. Môže ísť o použitie peelingu alebo exfoliačnej kefky na odstránenie odumretých kožných buniek a stimuláciu bunkovej výmeny. Udržiavaním sviežosti a obnovy pokožky budete môcť časom minimalizovať výskyt vrások. Samozrejmosťou by mali byť aj pravidelné návštevy profesionálnych kozmetických salónov, kde dostane raz za čas vaša pleť poriadny boost.

FOTO: BLACKDAY/Shutterstock.com

Pleť potrebuje čas

Ak hľadáte ďalší prístup k vráskam, skúste do svojej rutiny zaradiť masáž tváre alebo náročnejšiu tvárovú jogu. Tá môže zohrať rolu pri zvyšovaní prietoku krvi, uvoľňovaní tvárových svalov a zlepšení pružnosti pokožky. Pomocou prstov alebo valčeka si môžete jemne masírovať tvár krúživými pohybmi a zamerať sa na oblasti, kde sú vrásky najvýraznejšie. Ak máte pocit, že to ide ťažko, aplikujte najlepší olej proti vráskam a pokračujte v procese s ním. Vaša pleť vám poďakuje.

Nakoniec nezabúdajte na silu hydratácie – vonkajšej aj vnútornej! Dobrá hydratácia pokožky je nevyhnutná na minimalizáciu vrások a udržanie najlepšieho vzhľadu pleti. Hľadajte hydratačné krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá je známa svojou schopnosťou vypĺňať pleť a redukovať výskyt jemných vrások. Skombinujte ich používanie s dostatočným pitným režimom a budete zase o krok bližšie ku pleti bez vrások.

Celkovo existuje veľmi veľa tipov a trikov, ako sa účinne zbaviť vrások. Na výber je toľko možností – od udržiavania zdravého životného štýlu,  cez investíciu do séra proti vráskam, pomoc od odborníkov, až po zaradenie masáže tváre do svojej rutiny. Rozlúčte sa teda s vráskami a pozdravte mladistvú, žiarivú pleť!

Pridaj komentár