Vivienne Westwood – Šarmantná a charizmatická punková kráľovná

841
Vivienne Westwood - Šarmantná a charizmatická punková kráľovná 9

Reč je o svetoznámej módnej návrhárke Vivienne Westwood, ktorá sa stala inšpiráciou snáď asi pre každého. Zaujala svojim šarmom, charizmou a vkusom. A niet sa čo čudovať. Je štýlová, výrazná, odvážna aj drsná ,no zároveň vie byť aj jemná a pohľadná. To všetko je Vivienne Westwood alebo aj punková kráľovná.

vivien_westwood_mmagazin1aNápadný make up, farby na vlasoch, topánky na vysokom opätku, kárované vzory či roztrhané kusy oblečenia pospájané dokopy. Extravagancia, výraznosť a nápaditosť. To sú tie správne slová na vyjadrenie seba samej v daných kúskoch oblečenia. Jej návrhy sú všetky svojské a osobité.

vivien_westwood_mmagazin1Vivienne Westwood má nezameniteľný rukopis, jej kolekcia „Red Label“  kladie dôraz na dobrodružnosť a umeleckosť. Vzbudzuje dojem ženy, ktorá žije v privilegovanom svete , je starostlivá matka, ktorá vždy poskytne teplo, teplo domova. Cíti sa veľmi dôležitá, pretože ochraňuje celý svet. Taká je jej zimná kolekcia na tento rok, máte sa naozaj načo tešiť .

vivien_westwood_mmagazin3aVeľmi populárna je aj kolekcia Anglomania. Táto kolekcia pozostáva z niekoľkých kľúčových výtlačkov. Vivienne hľadala inšpiráciu v tlači arktického ľadu ako „The Arctic Ice print“, v tlači Star ,,The Star Print“ či v tlači dynastie ,, The Dynasty Print“.

vivien_westwood_mmagazin3aaZa obzvlášť výnimočnú kolekciu je považovaná kolekcia svadobných šiat „Bridal Couture“. Jej exkluzívne kúsky sú dostupné na Davis Street, v Londýne ale aj u našich rakúskych susedov. Všetky šaty sa dajú ušiť na mieru a samozrejme aj farebne zladiť podľa Vašich predstáv. V londýnskych butikoch sú zákazníčky na dennom poriadku a trávia tam aj niekoľko hodín, aby si vybrali správne.

vivien_westwood_mmagazin4Životná filozofia Vivienne Westwood je veľmi jednoduchá: prax. Ak tak urobíte, určite sa niečo zmení a postupne to zmení aj celý Váš život. Dokonca môžete zmeniť svet samotný. Ona ho zmenila, a tie zmeny sú viditeľné. Jej fanúšikovia ju zato neskutočne milujú a nie nadarmo je pre nich kráľovná módy. Dosiahla spoluprácu s Yves Saint Laurentom, Giorgiom Armanim či Karlom Lagerfeldom. Všetko sú to dizajnéri, ktorých meno keď poviete, všetci vedia, že to ony módu diktujú.

British designer Vivienne Westwood arrives at the end of her Spring/Summer 2010 collection in ParisVivienne je precízna, vždy si dáva na všetkom dôkladne záležať a používa len tie najkvalitnejšie a najluxusnejšie materiály. Výsledkom sú vždy nádherné šaty, ktoré sú natoľko uletené, že nás inšpirujú a ukazujú nám nové náhľady vo svete módy a obliekania.

10622002_10202723607999323_22435194_nTáto Angličanka s dušou rebelky je len jedna a je nenahraditeľná. Nedávno oslávila svoje 70. narodeniny a stále je to ona – svižná dáma v rokoch. V tomto období svojho života už má toho naozaj veľa odžitého a mohla by si povedať, že už stačilo, ale ona je jednoducho nezastaviteľná. Za svoju neprekonateľnú prácu bola aj niekoľko krát ocenená a niekoľko krát získala titul dizajnérky roka.

10601214_10202723616599538_517172921_nJej šaty totiž nevlastnia len mnohé známe celebrity, ale dokonca aj londýnske Múzeum Viktórie a Alberta. Navštívila aj naše hlavné mesto ešte v roku 2009, kde sa predviedli na móle jej svetoznáme šaty zo seriálu Sex v Meste. V Bratislave ich predviedla česká modelka Simona Krainová.

[Lívia/We love Vivienne Westwood]

Pridaj komentár