Veľkým úspechom v podobe víťazstva v národnom finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 sa mu začalo nové obdobie života. Hovoríme o Matúšovi Gašparíkovi, ktorý si krajší začiatok modelingovej kariéry nemohol azda ani len predstaviť. Jeho talent si všimli nielen na prvotnom castingu, ale i počas výberu absolútneho víťaza aktuálneho ročníka národného kola najprestížnejšej modelingovej súťaže na svete. Akú ľudskú vlastnosť si váži najviac a čo všetko sa už priebehu niekoľkých mesiacov stihlo v jeho živote zmeniť? Nielen to, ale i veľa ďalších zaujímavostí zo svojho súkromia, ale i zákulisia súťaže, nám v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk prezradil Matúš Gašparík, ktorý bude už v novembri reprezentovať Slovensko na svetovom finále Elite Model Look 2017 v Miláne.

Víťazstvo v národnom finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look je pre Matúša Gašparíka veľkým úspechom!

Víťazstvo v národnom finále Schwarzkopf Elite Model Look 2017 je skvelým vstupom do profesionálneho sveta módy a modelingu. Čo pre teba víťazstvo v národnom finále znamená?

Znamená to pre mňa veľký úspech, začiatok nového obdobia môjho života a začiatok modelingovej kariéry.

Vzhľad, trpezlivosť, pracovitosť a množstvo ďalších faktorov ovplyvňuje úspechy mnohých modeliek a modelov. Prezradíš nám tajomstvo tvojho úspechu v súťaži Schwarzkopf Elite Model Look 2017?

Nemal som žiaden konkrétny postup ako uspieť. O tom by vedela rozprávať skôr porota, ktorá rozhodovala o víťazoch.

Aká bola tvoja cesta k modelingu? Popísal by si nám jej počiatočný moment?

Počiatočný moment bol, keď ma rodina prehovorila, aby som išiel na casting a tak som to teda skúsil.

Čo bolo pre teba v priebehu celého ročníka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 najnáročnejšie a čo si naopak zvládal úplne bezproblémovo?

Pre mňa nebolo nič nejako extra náročné, ale keď si mám vybrať jednu vec, je to asi cvičenie, keďže každý model musí byť stále fit – tak som začal cvičiť a musím cvičiť pravidelne.

Ktoré ľudské vlastnosti si najviac vážiš a prečo?

Vážim si, keď sa niekto vie správať slušne k ostatným ľuďom.

Vydať sa na cestu modelingu, znamená prispôsobiť tomu celý svoj momentálny život. Ktoré zmeny si už v tejto súvislosti absolvoval ty?

Začal som žiť zdravší život a baví ma to.

Ak by si sa nezúčastnil tohto ročníka ako súťažiaci, ktorú finalistku a ktorého finalistu by si zvolil za víťaza? Prečo by tvoj výber vyzeral práve takto?

Naozaj netuším, koho by som vybral za víťaza, keďže všetci finalisti boli niečím výnimoční.

Z tvojich doterajších skúseností, sú ti bližšie skôr fotenia alebo módne prehliadky? Máš svoju obľúbenú pózu?

Ešte nemám toľko skúseností, aby som vedel povedať, čo je pre mňa zaujímavejšie, keďže obidve majú svoje výhody. Napríklad pri fotení sú výsledkom viaceré zábery a je možné z nich vybrať tie najlepšie. Prehliadka je veľká show o pohybe, no nedá sa vyretušovať, vybrať ideálnu chôdzu a nikto sa nemôže pomýliť v choreografii. Obľúbenú pózu mám, ale na profesionálnu fotku by sa asi nehodila (úsmev).

Ak by to nebol modeling, ktoré iné povolanie ťa najviac láka?

Rád by som podnikal a založil si v mojom rodnom meste kaviareň alebo reštauráciu.

Módne udalosti vo svete módy prekonávajú z roka na rok doposiaľ nepoznané hranice a možnosti. Na ktorej módnej udalosti by si sa chcel zúčastniť ako model a na ktorej ako hosť?

Ako každý model, aj ja by som chcel predvádzať pre nejakú veľkú módnu značku, ktorú pozná aj ten, kto módu až tak nesleduje. Ešte som nerozmýšľal nad udalosťami, kde by som chcel byť ako hosť, ale možno ďalší ročník Schwarzkopf Elite Model Look.

Kde sa ako model vidíš o 10 rokov?

To je ešte ďaleká budúcnosť, ale snáď sa budem živiť modelingom.

Pridaj komentár