Medzinárodné súťaže krásy sú v plnom prúde a Slovensko aj tento rok vysiela trojicu víťaziek s tým najtradičnejším, čo v oblasti odievania máme.

Víťazky súťaže Miss Slovensko zažiaria vo svete v týchto národných kostýmoch!!! Ktoré krásky nás budú reprezentovať na medzinárodných súťažiach?

Všetky tri dievčatá si so sebou nesú okrem pestrej fashion výbavy aj nádherné kroje z Podpoľania. ,,Sú mierne štylizované a vyšívané ručne tradičnou technikou, ktorá je pre túto oblasť charakteristická – výšivka krivou ihlou.

Vzory sú typicky podpolianske,” opisuje nádheru slovenských kúskov majiteľka predajte Detvianske ľudové umenie Iveta Smileková, ktorá je vnučkou známej vyšívačky a folkloristky Veroniky Golianovej. Dievčatám ku krojom pridala aj kožené čižmy a dievčenské venčeky.

Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková vraví, že práve v našich krojoch majú dievčatá na svetových súťažiach veľký úspech. ,,Pred pár rokmi dokonca jeden zahraničný bloger napísal, nech si túto tradíciu uchováme a hlavne nech ich nemodernizujeme, pretože je to unikát. Bolo to veľmi milé a je v tom kus pravdy,“ hovorí.

Slovenskí módni návrhári sa však dievčatám postarali o ďalšiu výbavu na svetové súťaže, ku ktorým sa pridal aj exkluzívny salón Wem, z ktorého pochádzali aj finálové šaty na aprílovom galaprograme Miss Slovensko 2018. ,,So salónom Wem a slovenskými šperkármi z dielne Loretta chystáme spoluprácu aj v roku 2019. Nové finalistky, ktoré budeme vyberať už v januári, sa určite majú na čo tešiť,“ dodáva riaditeľka projektu Miss Slovensko.

Ktoré krásky nás budú reprezentovať na svetových súťažiach?

Miss Slovensko 2018 Dominika Grecová cestuje v novembri na Miss World do Číny

  1. vicemiss 2018 Radka Grendová reprezentuje Slovensko na Miss International v Japonsku

Miss Gosh Katarína Očovanová sa v novembri chystá na Miss Supranational do Poľska

FOTO: Foto: Gabriela Mendelova

Pridaj komentár