Nad touto otázkou sa zamýšľal už nie jeden bádateľ či lámač mýtov. Dnes vám ale prinášame rozlúštenie tejto tajomnej otázky. Výsledok je viac než prekvapivý! Mickey Mouse bol prvou Disney postavičkou, ktorá nosila rukavice. V prvej Mickeyho rozprávke „Plane Crazy“ z roku 1928, boli jeho ruky čierne. Preslávený módny doplnok mu bol prisúdený až v roku 1929, v rozprávke s názvom „The Opry House“.

Viete prečo nosia postavičky z Disney rozprávok biele rukavice?

V skutočnosti existujú 3 dôvody, prečo sa Walt Disney rozhodol dať svojím postavičkám biele rukavice:

1. Šetrenie času

Kreslenie rúk či labiek jednotlivých Disney postavičiek v každom jednom zábere bolo veľmi časovo, ale aj pracovne náročné. Preto, aby sa tento proces urýchlil, animátori začal kresliť postavy tak, aby neobsahovali príliš veľa detailov: veľké hlavy, veľké oči, tenké a dlhé končatiny so štyrmi prstami a pod.

2. Kontrast

Vzhľadom k tomu, že čierno-biely film bol vo svojich počiatkoch neostrý a nejasný, bolo len veľmi ťažko vidieť čierne ruky postavičky proti taktiež čiernemu telu. Biele rukavice pomohli zdôrazniť labky či ruky jednotlivých postáv a zvýrazniť tak ich gestá.

3. Ľudské hľadisko

Ako Walt Disney vo svojom životopise spomína: „Nechceli sme, aby mal Mickey Mouse myšie ruky, keďže sme ho považovali za človeka. Tak sme mu dali rukavice.“

Trik s bielymi rukavicami bol tak úspešný, že si ho privlastnili aj Disneymu konkurenčné spoločnosti, čoho dôkazom je napr. Woody Woodpecker a Bugs Bunny, ktorí pochádzajú z dielní spoločností Universal Pictures a Warner Brothers.

Pridaj komentár