Každodenné rutiny bývajú celkom nudné, no nie? Každý deň vykonávame tie isté činnosti. Robíme ich stále dookola, ale nepýtame sa samých seba, či ich robíme správne. Zuby si umývame každé ráno a večer, ale robíme to správne? Rozhodli sme sa posvietiť si na naše zabehnuté rutiny a venovať im väčšiu pozornosť. Myslíme, že po prečítaní toho článku vykonáte vo svojich bežných rutinách menšie zmeny. Pozrite sa spolu s nami na deväť vecí, ktoré možno aj vy robíte zle.

Viete, ktorých 9 každodenných vecí robíte zle?

1. Používate v sprche veľké množstvo mydla či sprchového gélu?

Ako starneme, naša pokožka sa stáva čoraz viac suchšou. Mydlové saponáty našu pokožku sťahujú a tým celú situáciu ešte zhoršujú. Preto skúste použiť pri umývaní len malé množstvo sprchového gélu na potrebné oblasti a to predovšetkým na záhyby vášho tela. Práve tam naše žľazy produkujú najviac potu.

2. Pracujete bez naplánovanej prestávky?

Všetci máme počas dňa vyhradený čas, kedy sa zameriavame len na svoju prácu. Pracujeme v čase, kedy si myslíme, že sme najviac kreatívni a sústredení. Preto od seba očakávame tie najlepšie výkony a výsledky. Nesmieme ale zabúdať na prestávky! Aj tie najlepšie plány a nápady potrebujú svoj čas tak, ako naše telo potrebuje čas na oddych.

3. WhatsAppovanie s nadriadeným

WhatsApp je aplikácia, ktorá slúži na komunikáciu medzi priateľmi či rodinou. Kedykoľvek a kdekoľvek tak môžete byť v spojení so svojimi blízkymi. Názov WhatsApp pochádza z anglického spojenia a doslovne znamená: „čo sa deje?“.

Je veľmi dôležité stanoviť si hranicu medzi našim pracovným a súkromným životom. Psychológovia hovoria, že by sme nemali diskutovať o pracovných problémoch, alebo prenášať naše profesijné vzťahy do komunikačných aplikácií, pretože ich považujeme za súkromné záležitosti. Ak používate aplikáciu WhatsApp pre komunikáciu s nadriadeným, mali by ste byť opatrný. Váš šéf si totiž môže veľmi ľahko zistiť, či ste si prečítali jeho poslednú správu alebo ju ignorovali.

4. Aj vy pridávate olej do vody počas varenia cestovín?

Všetci to poznáme: len aby sa nezlepili. Aj začiatočník, ktorý sa učí variť vie, že na to, aby sa mu cestoviny nezlepili, musí do vody, v ktorej ich varí, pridať trochu oleja. Vedeli ste, že olej v tomto prípade vôbec nepotrebujete? Máme pre vás jeden zaujímavý recept. Budeme potrebovať: 1l vody na 100g suchých cestovín a 1,5l vody na 100g už čerstvých cestovín. Môžete ho vyskúšať a už sa nemusíte obávať zlepených cestovín.

5. Sušenie rúk papierovými utierkami

Premýšľali ste niekedy na tým, koľko papierových utierok spotrebujete na verejných toaletách? My áno a povieme vám, je ich celkom dosť. Ak nám záleží na našej planéte, stačí, ak si mokrými rukami pred ich usušením trochu potrepeme.

Poviete si, veď je to taká banalita. Ale aj malou banalitou môžeme aspoň trochu pomôcť našej planéte.

6. Správne dýchanie cez bránicu 

Dýchanie by sme sa mali sústrediť cez našu bránicu, nie hrudník. Prispejeme tak k lepšiemu okysličeniu nášho tela. Dostatočný prístup kyslíka má pozitívne účinky na nervovú sústavu, pomáha znižovať krvný tlak, znižuje zápal, bolesti a celkovo zlepšuje naše fyzické zdravie. Ak sa naučíme správne dýchať, môžeme dokonca lepšie ovládať svoje emócie.

7. Čistenie zubov len horizontálnymi pohybmi zubnej kefky

Čistenie zubov len horizontálnymi pohybmi zubnej kefky a zabúdanie na zubnú niť, sú pravdepodobne najčastejšie a najzávažnejšie chyby umývania zubov. Správne čistenie zubného chrupu zahŕňa vertikálne pohyby. To znamená, že najskôr sa snažíme čistiť zuby od ďasien a potom postupujeme smerom k okraju zubov. To ale neznamená, že čistenie zubov vo vodorovnom smere nie je nutné. Práve naopak!

A ešte jedna vec: správne čistenie zubov by malo trvať 2-3 minúty, ale bohužiaľ, väčšina z nás toto dôležité pravidlo ignoruje.

8. Začínate cvičiť bez prípravy?

Ak chcete začať s cvičením, je dôležité, aby ste začínali pomaly a s jednoduchšími cvikmi. Nie je dobré svaly hneď na začiatku preťažiť. Nezabúdajte taktiež na prestávky, ktorých dĺžku môžete postupne skracovať. A ak chcete, aby ste neprišli k úrazu, je dobré sa pred samotným cvičením trochu ponaťahovať.

9. Aj vy nechávate balíček chipsov len tak otvorený?

Niektorí ich zjedia na jedno posedenie, iní nedojedia a nechajú otvorené. Mať rozsypané chipsy po dome nechce asi nikto. Niektorí ľudia jednoducho použijú štipec na prádlo, no prišli sme aj na iný spôsob, ako uzatvoriť otvorené potraviny. Tento šikovný spôsob bol inšpirovaný japonským umením origami!

Pokiaľ nemáte po ruke žiadny štipec, určite sa nechajte inšpirovať.

Pridaj komentár