Presne 26. marca v roku 1987 bol do sveta uvedený produkt, ktorý navždy zmenil ponímanie slova tenisky! Model Nike Air Max po prvýkrát predstavil obuv s odhalenou vzduchovou bublinou v podrážke. O 30 rokov a viac než 50 edícií neskôr, je tento model legendou a naďalej úspešne udáva trendy športovej obuvi vo svete.

Viete, ktoré výročie oslavujú legendárne tenisky Nike Air Max?

Technologická evolúcia…

Vzduchová bublina je inováciou, ktorá je prepojená so značkou Nike už od 70. rokov. Air Max bol však prvým modelom, ktorý poodhalil ako táto inovácia, za ktorou nestojí nikto iný ako samotná NASA, v skutočnosti vyzerá. Marketingoví manažéri od Nike spočiatku neverili v úspech tohto modelu. O to väčšie bolo ich prekvapenie, keď sa Nike Air Max stal ich vlajkovou loďou.

Čo odkrýva príbeh Nike Air Max?

Počas svojich 30 rokov pôsobnosti sa stal Nike Air Max symbolom viacerých generácií. V uliciach svetových metropol, na basketbalových ihriskách či posilňovniach. Nike Air Max si našiel svojich fanúšikov všade! Pýtate sa prečo je tento model ikonický? Tu je hneď niekoľko dôvodov!

Dizajnér Tinker Hatfield dostal nápad odhaliť vzduchovú bublinu v podrážke, inšpirovaný Múzeom Georges Pompidou v Paríži. Jeho extravagantná architektúra s príznačnými tunelmi a veľkými oknami (architektúra “naruby”) ho zaujala natoľko, že sa rozhodol tento koncept pretaviť do Nike Air Max.

Tento model učaroval mnohým, od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu, až po rapera The Game.

Model Air Max 93 bol inšpirovaný fľašou od mlieka a Air Max 97 zas japonským rýchlovlakom.

Vďaka svojej predajnej sile a popularite medzi mladými ľuďmi má Nike Air Max od roku 1994 svoj vlastný deň, ktorým je 26. marec. Skvelý prostriedok pre jedinečné marketingové kampane, čo na to poviete vy?

Pridaj komentár