Spomienky na časy minulé boli rovnako silným dôvodom, prečo sa pridala do organizovania veľtrhu Trenčín Mesto Módy i známa manažérka a tlmočníčka Daniela Lelkes. „Organizovanie veľtrhu vo mne vyvoláva jedny z najkrajších spomienok na časy, kedy som spolu s rodičmi navštevovala veľtrh a odnášala som si z neho krásne nové oblečenie. TMM bol pojem, jeho hlavné ocenenie Zlatá Fatima bolo také prestížne, že ho Slováci vnímali ako Oscara. Bolo by smutné, keby niečo také navždy zaniklo,“ myslí si Lelkes.

Viete, ktoré prestížne slovenské ocenenie sa vyrovná americkému Oscarovi?

Do projektu zavolala manažérku Jana Jankovičová, s ktorou ich spája rovnaký zápal do práce i cieľ – obnoviť legendárny veľtrh.

,,Janka sa zúčastnila jedného môjho zahraničného eventu. Ten na ňu urobil veľký dojem, a tak mi ponúkla spoluprácu na obnovení veľtrhu Trenčín Mesto Módy. Stali sa z nás priateľky a TMM sa stalo mojou srdcovou záležitosťou,“ hovorí Lelkes, ktorú fascinuje slovenská móda i módny priemysel krajín V4.

Ten je podľa nej žiadaný nielen v Európe, ale i vo svete. ,,Myslím si, že by prospelo našej ekonomike, keby sa firmy nesústredili len na vývoz, ale i domáci trh,“ tvrdí Daniela Lelkes.

Pridaj komentár