Informácie týkajúce sa koronavírusu sa na nás valia zo stoviek médií a desiatok krajín takmer nepretržite. Je to mimoriadne horúca téma, ktorej dopad sa týka každého z nás. Treba byť preto obozretný, dodržiavať všetky nariadenie a pokyny, a to o to viac, ak patríte do skupiny, ktorá je v prípade COVID-19 vo väčšom riziku.

Prvotné informácie z krajín, ktoré kde sa koronavírus prudko rozšíril, poukazujú na skutočnosť, že väčšie riziko nákazy hrozí ľuďom vo veku 60 rokov a viac, ako aj tým, ktorí majú vážne chronické ochorenia. Je preto dôležité situáciu nepodceniť a podniknúť všetky potrebné kroky vedúce k zníženiu rizika nákazy, a to bez ohľadu na to, či do najrizikovejšej skupiny obyvateľov patríte alebo nie.

Vážnosť situácie si uvedomujú i členovia a dobrovoľníci pacientskeho združenia NIE RAKOVINE, ktorí s heslami #POMAHAMESLASKOU #SIJEMELEBOZIJEME #ZIJEMEPRETOSIJEME každodenne pomáhajú i v prostredí domácej karantény.

Pýtate sa ako sa to dá? V oblasti edukačných aktivít a prostredníctvom sociálnych sietí učia ľudí ako rúška používať a ako ich správne vyzliecť tak, aby sa nekontaminovali.

Majte po ruke zásoby, dodržujte bezpečnostné opatrenia a čo je najdôležitejšie, pomôžte nielen sebe, ale aj druhým. Ako pri všetkých týchto krokoch čo najsprávnejšie postupovať, sa dočítate v prehľadných infografikách, vychádzajúcich zo zverejnených štandardných postupov v zdravotníctve týkajúcich sa COVID-19.

Aj keď opatrnosti nie je nikdy dosť, veríme, že žiadny z týchto postupov nebudete musieť nikdy využiť. Všetky ďalšie informácie sa dočítate na standardnepostupy.sk .

Pridaj komentár