Príliš osobná známosť je nielen názov nového filmu podľa knižnej predlohy obľúbenej slovenskej spisovateľky Evity Twardzik Urbaníkovej, ale i nového singlu, ktorý naspieval Ivan Tásler so skupinou IMT Smile, spoločne s českou moderátorkou a herečkou Nikol Štíbrovou. Napriek tomu, že to bola ich vôbec prvá spolupráca, výsledok je skutočne obdivuhodný.

„Veľa sme sa s Ivanom rozprávali nielen o filme, ale aj o našich predstavách, aká by filmová skladba mala byť a som nadšená, že sa mu to do bodky podarilo naplniť“ povedala o zákulisí piesne Príliš osobná známosť samotná Evita.

 „Dostal som ponuku na nahratie piesne k filmu. Podmienka bola, aby bola československá. Dlho som premýšľal nad tým, že s kým. Potom som úplnou náhodou na Instagrame videl Nikol spievať českú pesničku. Páčilo sa mi, s akým citom spieva, ako cíti hudbu bez toho, aby bola speváčka. A tak som ju oslovil cez Instagram“ hovorí Ivan Tásler. „A ja som veľmi spokojný. Väčšinou tie moje prvé nápady vždy fungujú, a tak to bolo aj teraz. Ja som si nebol úplne istý, že či Nikol vôbec vie kto sú IMT SMILE. Zareagovala veľmi milo, a sám som bol prekvapený.“

„No můžu to jen potvrdit. Taková je dnes doba – lidi se kontaktují přes Instagram. Spočátku jsem tomu nechtěla veřit, protože, a teď to už Ivan ví, já jsem jejich veliký fanoušek. Pro mě to jsou páni muzikanti, a na začátku jsem si myslela, jestli jsi Ivan nedělá legraci. Vůbec jsem netušila, že mě IMT SMILE sledují na Instagramu. Pak mi ale zazvonilo slovenské číslo a byl to Ivan,“ prezradila o začiatkoch spolupráce Nikol Štíbrová.

Autorom hudby je Ivan Tásler a text napísala Anna Tásler Onderková. Režisérsky sa videoklipu ho ujal Róbert Bošeľa a produkciu mala na starosti NUNEZ NFE s.r.o.

„Nie je jednoduché zasahovať do hotového diela a vybrať z neho fragmenty tak, aby zostala kontinuita deja. Našťastie v tomto prípade mi to IMT Smile s Nikol veľmi uľahčili, lebo hudbou vystihli charakter nášho mikropríbehu a tým, že sme natáčali reálny proces tvorby piesne, naskytlo sa nám plno autentických situácii a dobrej energie, ktorú som pretransformoval do finálneho klipu“ povedal režisér Robo Bošeľa.

Pridaj komentár