Je to len nedávno, čo o modelingovej kariére ani len nesnívala a o pár dní nás už bude reprezentovať na svetovom finále najprestížnejšej modelingovej súťaži Schwarzkopf Elite Model Look 2017 v talianskom Miláne. Víťazstvo v národnom finále jej zmenilo život – jej meno sa skloňuje na stránkach mnohých magazínov a jej fotografie obdivujú nielen odborníci, ale aj všetci priaznivci módy. Hovoríme o Nataši Košťovej, vychádzajúcej hviezde slovenského modelingu, ktorej už teraz predpovedajú skvelú kariéru. Ako sa jej víťazstvom v národnom finále najprestížnejšej modelingovej súťaže na svete zmenil život, na ktorý okamih finálového večera nikdy nezabudne a čo ju na modelingu najviac láka? Nielen to, ale i mnoho ďalších zaujímavých informácií nám v exkluzívnom rozhovore špeciálne len pre M magazín.sk, prezradila víťazka národného finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 – Nataša Košťová.

Vieme kto je jej najväčší fanúšik! Čo nám o raketovom štarte modelingovej kariéry povedala slovenská víťazka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 – Nataša Košťová?

Víťazstvo v národnom finále najprestížnejšej modelingovej súťaži na svete je skutočne veľkým úspechom. Čo všetko sa týmto okamihom už stihlo v tvojom živote zmeniť?

Azda najväčšia zmena je v tom, že sa moje meno a moja tvár začala objavovať v médiách. Nikdy som si nemyslela, že v jeden večer, v priebehu niekoľkých minút, bude so mnou nakrúcať rozhovor niekoľko novinárov a že ma budú fotiť desiatky fotografov. Zmena je možno aj v tom, že ma niektorí ľudia už vnímajú inak, nie ako vysoké a chudé dievčatko, ale zaujímavú mladú ženu.

Finálový večer Schwarzkopf Elite Model Look 2017 sa niesol v skutočne pompéznom duchu. Na ktorý okamih tohtovečera nikdy nezabudneš?

Nezabudnem na svoje prvé kroky po móle, v blízkosti ktorého sedeli stovky ľudí – snažila som sa sústrediť na hudbu a moje nohy, ktoré sa mi trošku triasli. Taktiež sa mi navždy do pamäte vryje veľmi príjemná atmosféra v zákulisí – tú som si skutočne užila. No ten najkrajší okamih večera boli pre mňa slzy radosti môjho 8 ročného brata Lukyho, ktorý mi veľmi fandí.

Čo v tebe zanechal finálový večer Schwarzkopf Elite Model Look 2017?

Zanechal vo mne poznanie, že aj keď si človek neverí a myslí si, že on pre to nie je vhodný, dobrý či ten správny, príde práve tá chvíľa, ktorá ho nakopne a dá mu vedieť, že on na to má.

Je ťažké hodnotiť samého seba. Ale predsa! Čím si sebareflexne ako modelka výnimočná?

Keď sa pozerám do zrkadla, fakt neviem, čo je na mne také zaujímavé (úsmev). Nepripadám si ani krásna, ani výnimočná. Možno taká tajomnosť, ktorú v sebe mám, možno tá zaujala.

Modeling je jedno veľké dobrodružstvo. Čo všetko ťa na kariére modelky najviac láka?

Láka ma spoznávanie krajín, nových ľudí a teším sa na fotenie v rôznych šatách na rôznych miestach.

Požiadavky, úroveň a kvalitatívne nároky na modelky sú v súčasnosti na veľmi vysokej úrovni. Ktorá modelka je tvojim vzorom a prečo?

Možno budem vo výbere staromódna, no pre mňa je vzorom modelka a herečka Audrey Hepburn. Je stelesnením nežnosti a krásy a zároveň z jej tváre i póz cítiť pokoru aj lásku. To ma na nej najviac oslovuje. Nepotrebovala byť nikdy výstredná či vulgárna – mala svoj štýl, či už v obliekaní alebo v komunikácii.

Ktorý outfit finálového večera by si si vedela predstaviť vo svojom šatníku?

Mám rada čiernu farbu a všetkými desiatimi by som brala do svojej skrine čierny nohavicový kostým od Saint Laurent. Mal by tam čestné miesto (úsmev).

V akom oblečení sa cítiš najpohodlnejšie? Popísala by si nám tvoj obľúbený outfit?

Jednoznačne rifle, tričko a pohodlné tenisky.

Byť víťazkou Schwarzkopf Elite Model Look 2017 je zaiste skvelý pocit, ale aj veľká zodpovednosť zároveň. Kam najbližšie poputujú tvoje modelingové kroky?

Najbližšie moje kroky poputujú na niekoľko fotení, ktoré mám v jeseni naplánované a samozrejme ma čaká aj celosvetové finále Elite Model Look 2017 v Miláne.

Každý z nás má svoje sny, ktoré si počas života plní. Máš obľúbenú filmovú postavu, ktorú by si si v budúcnosti veľmi rada zahrala?

Možno to bude znieť zvláštne, no bavilo by ma hrať zápornú postavu. Napríklad Srdcovú kráľovnú v Alici v krajine zázrakov (smiech).

Kariéru modelky máš ešte celú pred sebou. Čo všetko si sa však už v tomto smere stihla naučiť?

Možno si mnohí myslia, že byť modelkou je len mať peknú tvár a prejsť sa po móle. Keď som si lepila otlaky na nohách po niekoľkodňovom chodení v lodičkách, už vtedy som vedela, že to nebude také jednoduché. Viem, že je predo mnou ešte dlhá cesta učenia sa, ako byť v tejto práci lepšia a lepšia. A to nehovorím len o chodení v lodičkách (úsmev).

Ako vníma tvoje okolie víťazstvo v národnom kole najprestížnejšej modelingovej súťaži na svete?

Som šťastná, že mi toľko známych i neznámych ľudí úprimne fandilo a fandí. Nikdy si síce nemysleli, že sa vydám na cestu modelingu, ani ja som si to nemyslela, no je to veľmi príjemný pocit. Najviac ma však teší podpora mojej rodiny, mojich najbližších, ktorí vždy stoja za akýmkoľvek mojim rozhodnutím. A to ma posúva ďalej.

Pridaj komentár