Je mladá, okúzľujúca a plná energie! Michaela Čajková, ktorú dnes pozná celé Slovensko, očarila na poslednom ročníku súťaže Miss Slovensko 2019 nielen svojou krásou, ale i originálnym programom v talentovej disciplíne, aký sme histórii tejto súťaže ešte nevideli. Aká bola jej cesta k uniforme čestnej stráži prezidenta SR a ktoré okamihy z príprav na Miss Slovensko 2019 v nej zanechali najsilnejšie pocity? Okrem toho nám Miška prezradila, ktoré dva sny by si hneď zajtra splnila a tiež to, čo o nej dodnes len málokto vie. Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí z osobného či profesionálneho života charizmatickej Michaely Čajkovej, sa dočítate v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk

Miška, náročné obdobie príprav, ako i samotný galavečer Miss Slovensko je už za nami. Ako by si spätne zhodnotila celé to obdobie od prvého castingu až po samotný záver?

Ako celok by som to zhodnotila veľmi pozitívne, pretože to pre mňa bolo niečo nové, nezvyčajné a hlavne nabrala som nové skúsenosti v tomto smere. Na začiatku som veľmi ani netušila do čoho idem, pretože všetko sa udialo veľmi rýchlo. Počas príprav sme mali veľmi pestrý program, čiže na nudu nebol čas.

Aká bola vlastne tvoja cesta na Miss Slovensko? Prihlásila si sa sama, alebo si túto milú povinnosť zobral do iniciatívy niekto iný? Uvažovala si aj predným nad možnosťou, zúčastniť sa tejto súťaže krásy?

Do súťaže Miss Slovensko 2019 som sa prihlásila sama, nakoľko mi aj ľudia v mojom okolí hovorili, aby som to vyskúšala, no vždy som sa nad touto možnosťou len zasmiala, až na moment, keď si to jedna osoba želala ako darček na Vianoce (smiech). Začala som o tom uvažovať, pretože som chcela spoznať aj ten „ženský svet“ Jedného dňa som sa vracala z nákupov a spolu so mnou sedel v aute aj môj kamarát Martin, s ktorým sme zastali na prvej voľnej ploche a tam vznikla úplne spontánne moja videovizitka. Nestihla som si ani pripraviť žiadny „pokec“ okolo toho, ale keďže som dostatočne výrečný človek, tak opäť ma to zachránilo a povedala som v skratke niečo o sebe a už som len čakala na odpoveď.

Určite nám dáš za pravdu ak budeme tvrdiť, že celá skúsenosť s Miss Slovensko je zážitkom a skúsenosťou na celý život. Ktorý okamih z tohto obdobia zanechal v tebe dodnes najsilnejšie pocity?

Krásnych okamihov bolo niekoľko, pretože som si užívala každý jeden deň tejto súťaže, či už hodiny choreografie, oddych a športové podmienky v rezorte Gothal, Eurovea Fashion Forward show a plno ďalších zážitkov. Keď to mám zhodnotiť tak, čo som si z toho najviac odniesla do budúcna, tak je určite deň s uznávanou protokolistkou pani Katarínou Strýčkovou, pretože nám odovzdala veľa cenných rád a veci, ktoré nás naučila, využívam v živote každý deň. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na Peťka Varádyho, pretože tento človek dokázal aj nemožné. Keby mi niekto v živote povie, že budem predvádzať šaty na nejakej fashion show a chodiť na vysokých, podotýkam vážne vysokých podpätkoch, tak sa len zasmejem. Peťkovi vďačím za to, že konečne dokážem chodiť ako dáma, teda aspoň z časti.

Zaujala si nielen svojou krásou, ale i tým, že pôsobíš v čestnej stráži prezidenta SR. Nemá to krásna baba v uniforme v takomto povolaní náročné? Aké boli reakcie medzi kolegami, keď sa dozvedeli, že si sa stala finalistkou aktuálneho ročníka súťaže Miss Slovensko?

Bežné heslo vojakov znie, že žena do armády nepatrí, nuž čo, aj tak som tam (smiech). Kolegovia dlho o tom nevedeli, ale keď sa spustili televízne spoty a zrazu som „na nich vybehla“ v reklame, tak až vtedy im to došlo. Samozrejme, že potom sa to už nedalo udržať v tajnosti, pretože sa to šírilo rýchlosťou svetla.

Miss Slovensko nie je vždy iba o súťaživosti, ale i o nových a zaujímavých priateľstvách. S ktorou finalistkou si sa počas tejto niekoľkomesačnej výpravy najviac zblížila?

Boli sme celkom fajn zostava, čiže veľmi rýchlo sa tvorili kamarátstva a počas celej súťaže sa to už len nejako „šperkovalo“. Najviac som sa stretávala s aktuálnou Miss Slovensko 2019 s Frederikou, ale veľmi som si obľúbila aj Alicku a Mišku, s ktorými som sa viac začala stretávať až po súťaži.

Už vieme, aká bola tvoja cesta na Miss Slovensko. Aká však bola tvoja cesta k uniforme?

Začalo to všetko, keď som bývala v Prahe. Vedela som, že moja aktuálna práca ma nenapĺňa a potrebujem prácu, kde budem viac športovo aktívna. Potrebovala som prácu, kde budem viac v pohybe, pretože od malička som sa aktívne venovala bedmintonu a v podstate bola som odvtedy vedená k športu. Preberala som túto tému s rodičmi a môjmu otcovi napadlo, že čo tak armáda. Zdalo sa mi to ako fajn nápad, ale kvôli tomu som sa musela presťahovať naspäť na Slovensko.

Nezabudnuteľný sa stal aj tvoj program v rámci voľných zostáv počas finále Miss Slovensko. Ako vznikol práve tento nápad vystúpiť s týmto číslom? Kto vymyslel choreografiu a ako dlho trvalo si ju nacvičiť?

Keď nám oznámili, že bude talentová disciplína, tak som rozmýšľala, čo by bolo také charakteristické a hlavne nezvyčajné pre náš útvar a tak mi napadlo predviesť galaprogram spolu s kolegami z ČSPSR. V prvom rade to bolo veľmi nezvyčajné, pretože dovolím si povedať, že väčšina sledovateľov netušilo, že niečo také sa v ČSPSR robí. Choreografiu vymysleli vojaci z ČSPSR, ktorí sa tomu venujú už dlhšiu dobu a sú v tom profesionáli. Kolegovia to nacvičili veľmi rýchlo, ale mne osobne to trvalo dosť dlho, pretože jednotlivé cviky sú veľmi náročné a nemohla som si dovoliť zlyhať.

Učíme sa celý život. Čo bolo pre teba počas príprav na Miss Slovensko najnáročnejšie a v čom si sa naopak cítila ako ryba vo vode?

Pre mňa osobne bolo najnáročnejšie časové hľadisko a skĺbiť všetky veci dokopy, pretože to bolo akurát obdobie, kedy som písala bakalársku prácu, chodila som do práce a ešte aj sústredenia Miss. Stručne povedané, nestíhala som ani spať. Ako doma som sa cítila určite v športových disciplínach, pretože to bol „môj čas“ slávy (smiech). Vedela som, že tam nemám čo pokaziť, pretože cvičím denno-denne.

Ak nie si v uniforme, v akom outfite sa cítiš najlepšie? Popíšeš nám ho?

Pokiaľ som nebola súčasťou projektu Miss Slovensko, tak bežne ma človek stretol v športovom oblečení, avšak momentálne si radšej oblečiem niečo elegantné a nezabúdam na podpätky, aby som náhodou nevyšla z cviku (smiech).

Kto sa nepýta, ten nevie. Prezradila by si nám, čo o tebe možno len málokto vie?

Veci o ktorých veľmi nehovorím sú moje osobné, pretože som človek, ktorý až tak nechce všetko prezentovať na verejnosti, pretože chcem mať niektoré veci v súkromí a tak to aj ostane. Napadá mi veľmi veľa vecí, ale je tu aj niečo také, čo nevie ani väčšina rodiny a to je, že nosím dioptrické okuliare. Málokto ma tak stretne, pretože väčšinou ich zabudnem doma (smiech).

Kto by nechcel vrátiť čas … ktorú vec by si vo svojom živote spravila určite ináč?

Za mojimi rozhodnutiami si stojím, pretože sa riadim tým, že všetko je tak, ako má byť. Keď sa budem cítiť na nejakú zmenu, tak ju určite spravím.

Všetci snívame. Ak by to bolo v tvojej moci, ktoré 2 sny by si si hneď zajtra splnila?

Momentálne riešim vlastné bývanie, čiže určite jeden z mojich snov je, mať vlastný dom niekde v tichom prostredí a druhý sen je taký klasický ženský – mať svadbu.

Mužský kolektív nie je pri tvojej práci asi ničím výnimočným. Aký by však mal byť muž tvojich snov? Ktorá vlastnosť by mu rozhodne nemala chýbať?

Určite by mal byť spoľahlivý a hlavne úprimný. Ja však už priateľa mám a zhodou okolností, taktiež je vojak.

Za rozhovor ďakujeme krásnej finalistke Miss Slovensko 2019 – Michaele Čajkovej

Pridaj komentár