Vieme ako na šetrné bielenie zubov: Ide to aj bez peroxidu!

772
Vieme ako na šetrné bielenie zubov: Ide to aj bez peroxidu! 3
Closeup portrait of charming woman wearing orthodontic silicone trainer

 

Úsmev je vraj najkratšou vzdialenosťou medzi ľuďmi. Niečo na tom asi bude, pretože akonáhle sa na niekoho usmejete, prelomíte akúsi bariéru, pomyselnú čiaru a občas sa stane aj malý zázrak. Ľudia vám začnú váš úsmev opätovať, deň sa stane krajším, úsmevom skrátka v ostatných vyvoláte pozitívnu  náladu. Vyskúšajte to a uvidíte sami!

 

Vieme ako na šetrné bielenie zubov: Ide to aj bez peroxidu!

Beautiful young woman smiling. Isolated over white background

A čo ak nemám dokonalé zuby!?

Samozrejme, nie každý sa môže pýšiť hollywoodskym úsmevom, ale netreba sa nechať odradiť. Nechcete sa predsa prestať usmievať a pripraviť sa o bežné potešenia, ktoré vám môže práve úsmev priniesť! Ak vám nebol daný do vienka dokonalý chrup, nezúfajte! Zatiaľ čo dosiahnuť rovné zuby je zdĺhavý a finančne náročný proces pod dozorom odborníka, získať belší úsmev trvá dnes už oveľa menej.

vieme_ako_na_setrne_bielenie_zubov_mmagazin2Značka: milujem kávu a čierny čaj, a je to vidieť.

Väčšina Slovákov si potrpí na dobrú kávičku alebo neodolá rannému čiernemu čaju, aj niekoľkokrát denne a večer prípadne ešte červené vínko. Práve tieto obľúbené nápoje zvyčajne spôsobujú nepríjemné zafarbenie. Skoro každý z nás nielen pozná, ale aj vyskúšal aspoň jednu z možností bielenia zubov. Avšak biele zuby neznamenajú vždy aj zdravé zuby!

Surprised young woman

Odborné bielenie u zubára – na toto bielenie by ste mali mať zuby ošetrené a bez zubného kazu, ideálne aj po dentálnej hygiene. Tento proces je náročnejší na peňaženku a o dodržanie belosti sa následne treba starať.

Domáce bielenie – pozor naň! Na internete nájdeme rôzne domáce tipy, ktoré však môžu chrupu skôr uškodiť. Citrón i sóda síce zuby na prvý pohľad vybielia, avšak prvý menovaný môže časom spôsobiť rozleptanie zubnej skloviny, kryštáliky sódy zase jej mechanické poškodenie.

vieme_ako_na_setrne_bielenie_zubov_mmagazin2

V obchodoch bežne nájdete bieliace pasty, ktoré sľubujú okamžitý efekt, ale nie vždy je tento marketingový trik zárukou. Bielenie ma na svedomí najčastejšie zložka peroxid vodíka, ktorá je pri domácom bielení v menšom zložení, ako pri ambulantnom bielení u zubára. Aj tu však treba dbať na obsah množstva účinnej látky.

Closeup portrait of charming woman wearing orthodontic silicone trainer

S peroxidom či bez?

Je všeobecne známe, že peroxid vodíka môže oslabiť zubnú sklovinu, nielen neodborným ošetrením v neprimeranej koncentrácii. Existuje však už aj systém na bielenie zubov tzv. white look bez obsahu peroxidu. Pre domáce bielenie ju priniesol dokonca slovenský výrobca s dlhoročnou tradíciou, spoločnosť Vitaprodukt. Metóda bielenia spočíva v štiepení farebných nečistôt, ktoré sa usadili  v povrchových vrstvách zubov. Okrem dosiahnutej prirodzenej belosti je pridanou hodnotou aj remineralizácia skloviny, vďaka pridaniu aktívneho fluoridu, a zlepšenie hygieny ústnej dutiny pri minimálnom zaťažení ďasien.

vieme_ako_na_setrne_bielenie_zubov_mmagazin6

Bieliaca kúra pozostáva zo zubnej pasty, ktorou sa najprv umyjú zuby a potom sa do vopred vymodelovaného nosiča nanesie bieliaci gél, ktorý sa nechá na zuboch pôsobiť 20 minút. Klinickým skúšaním boli preukázané belšie zuby do 7 odtieňov počas 10 dní používania. Výsledky bielenia možno sledovať pomocou priloženej stupnice belosti.

vieme_ako_na_setrne_bielenie_zubov_mmagazin7

 „Pri bieliacich kúrach ako je white look ide o šetrné, ale účinné bielenie v domácich podmienkach, podobné tomu v zubných ambulanciách. Jeho výhodou je však omnoho nižšia cena,“ potvrdzuje zubná lekárka MUDr. Silvia Timková PhD, MHA.

[white-look.com]

Pridaj komentár