Vianoce sú za dverami a mnohé z nás začínajú pociťovať stres z nákupu vhodného darčeka pre členov svojej rodiny. Aby boli pre vás sviatky menej stresujúce, pripravili sme si pre vás zopár užitočných tipov, ktoré vám pomôžu s nákupom vhodných a tiež originálnych darčekov.

Pre mamu a svokru

Poďme sa pozrieť na kategórii darčekov pre mamu, alebo svokru. Najideálnejšie v tomto prípade je, vyhnúť sa nákupu oblečenia. Obdarovanej sa nemusíte trafiť do vkusu, do veľkosti a ani do obľúbenej farby a z celej situácie môže nedopatrením zbytočne vzniknúť „faux paux“. Ideálne je teda staviť na kozmetiku. Ženy v zrelom veku sa poväčšine o svoju pleť dôkladne starajú a na starostlivosti o seba si dajú záležať.

Ak viete, akú majú vybrané dámy pleť, môžete i darovať krém, rekonštrukčné sérum alebo dokonca set starostlivosti pre ich konkrétny typ pleti. Ak si nie ste istá, túto informáciu jednoducho zistíte v konverzácii alebo pri náhodnej návšteve kúpeľne týchto žien. Ak si predsa len týmto smerom netrúfate ísť, stavte na telovú kozmetiku.

Tá vždy poteší každú ženu a jednoznačne ňou nemáte ako šliapnuť vedľa. Výbornou voľbou je darčekový balíček určený na kúpeľ, starostlivosť o vlasy alebo starostlivosť o telo. Toto sú produkty, ktoré vždy potešia každú ženu a navyše ich môžete kúpiť už krásne zabalené v praktickej darčekovej kazete.

Pre sestru, kamošku alebo švagrinú

Ak hľadáte darček pre štýlovú, aktívnu, ale hlavne modernú ženu vo vašom okolí a nechcete jej kupovať šampón, krém na tvár alebo sprchový gél, kúpte jej niečo originálnejšie. Napríklad štýlový lokálny fashion kúsok. Môžu to byť legíny určené nielen na šport, ale tiež do mesta či do práce. Je to kúsok oblečenia, ktorý ulahodí každej žene a keď si trúfate, určite kúpte inú ako čiernu farbu.

Okrem legín je skvelým módnym darčekom doplnok, ako napríklad kabelka či rukavice. V prípade, že viete odhadnúť štýl nositeľky, skúste jej zadovážiť kabelku. Nemusí to byť vôbec drahý dizajnérsky kúsok. Ak hľadáte niečo lacnejšie a nemenej štýlové, ideálne sú rukavice alebo čiapka. Z rukavíc sú to napríklad rôzne kožušinové modely, ktoré sú samé o sebe takou malou módnou vychytávkou.

A rukavice sa v zime predsa hodia každej žene. V neposlednom rade je to šál alebo veľká šatka. Tu si však už musíte byť istá, že dobre poznáte šatník ženy, ktorú chcete obdarovať. Ak áno, šál je kúskom, ktorý vie ozvláštniť aj ten najjednoduchší kabát alebo bundu.

Pre mužov

Vybrať vhodný darček pre muža nie je nič jednoduché. Ak chcete byť originálna a nedať mu pod stromček opäť overené ponožky, pyžamo alebo šál, treba naozaj zapojiť predstavivosť. Jedinečným vianočným darčekom je napríklad nejaká štýlová vychytávka do domácnosti.

Set háčikov na stenu Adilet, Estilofina.sk

Niečo, čo sa bude v izbe, dome alebo byte vynímať tak, že sa na danú vec opýta každá návšteva. Môže to byť sada háčikov na stenu v tvare opice, nástenná dekorácia v tvare býka, alebo soška lebky či budhu. Muži oceňujú originálne darčeky s dávkou vtipu, preto je originálny doplnok vždy dobrou voľbou. Štýlové a zároveň elegantné sú napríklad nástenné hodiny z betónu alebo korku. Skrátka, čím originálnejšie tým lepšie.

Pre chlapcov

Pre chlapcov môžete rovnako ako u mužov staviť na vtip a originalitu. Avšak pozor, tu nemusí byt darček až taký hodnotný. Vtipné bude napríklad vianočné pyžamo, trenírky alebo papuče. A násť-ročným (aj keď to samozrejme nikdy nepriznajú) určite padne vhod kozmetika na dospievajúcu pleť. Poteší tiež zaujímavá kniha.

Musíte sa samozrejme trafiť do aktuálnych trendov a záujmov školáka či tínedžera. Nebojte sa však zaexperimentovať a ak si nie ste istá či bude darček vhodný, pri výbere stavte radšej na humor ako praktickosť. Veď Vianoce by mali byť odľahčené, usmievavé a pohodové. A vtipné darčeky majú predsa radi všetci.

FOTO: jednotlivé značky

Pridaj komentár