Druhé najväčšie mesto v Spojených štátov amerických ponúka všetko. Pláže, bulváre a slávne Beverly Hills. LA, ako sa hovorovo mestu Los Angeles vraví, je rozľahlá metropola plná filmových hviezd, „wannabe“ hercov, hudobníkov, surferov a nekonečnej dopravy. Je to mesto, ktoré budete buď milovať alebo nenávidieť.

Pripravte sa na to, že v LA si budete musieť prenajať auto, keďže mesto nie je vybavené komplexnou verejnou dopravou. Hustá premávka je zvyčajne hlavnou vecou, ktorú ľudia nenávidia najviac, takže až sa s týmto faktom stotožníte, môžete vidieť, čo robí LA takým špeciálnym.

Skutočným zážitkom, ktorý korunuje nákupnú kultúru Ameriky, je bulvár Rodeo Drive, s najznámejším smerovacím číslom na svete – 902 10. Nablýskané chodníky a palmová aleja uprostred, sú pozoruhodným vizuálnym zážitkom, kde je inštalácia výkladov povýšená na umenie a tváre klientov zdobia stránky bulváru i strieborné plátno.

Tesná blízkosť Hollywoodu je dôvod, prečo si sem desaťtisíce ľudí prichádzajú splniť svoj americký sen. Nájdete tu asi najväčšiu koncentráciu filmových a televíznych hviezd a celebrít na svete. Vďaka najvyššiemu počtu slnečných dní v roku sa sem totiž v minulosti presťahoval skoro celý filmový priemysel, ktorý sa nachádza v časti Hollywood.

Málokto však vie, že slávny nápis HOLLYWOOD v minulosti boli len písmená postavené realitnou kanceláriou na marketingové účely, predovšetkým na predaj pozemkov v tej oblasti. Pôvodne obsahoval písmen viac, ktoré dohromady tvorili slovo Hollywoodland. Dnes je to jedna z najväčších turistických atrakcií a slúži v podstate len na fotenie a príjemnú prechádzku.

Los Angeles je jedno z tých miest, ktoré si nezamilujete v prvom momente – samotné LA totiž nie je naozaj až také pekné. Ale všetko je vždy len tak pekné, ako si to sami urobíme.

Prírodné parky, kopce, ktoré ponúkajú najkrajšie výhľady; Beverly Hills, ktorý je zelenší ako Central Park; Rodeo Drive, ktoré je tak čisté, že môžete jesť zo zeme; tajné miesta, na ktoré náhodou natrafíte cestou; Griffith Observatory; pláže, oh, tie pláže!

Nemusia vyzerať dych berúco na fotkách, ale ak ste v Santa Monike alebo Malibu a pozriete sa na pláže a prístavy, ste okamžite v inom svete.

Za skvelé zdokumentovanie svojich zážitkov z ciest ďakujeme slovenskej cestovateľke Nikolete Ivankovej-Macejovej

Pridaj komentár