Epickú fantasy ságu Temná veža si v slovenských kinách môžete vychutnať už od 24. augusta. Keď v roku 2007 predal jeden z najlepších spisovateľov súčasnosti – Stephen King, práva ku knižnej sérii Temná veža za 19 miliónov dolárov, nejedno srdce fanúšika fantasy zaplesalo. Vtedy sa však filmová cesta Temnej veže iba začala. V auguste, po desiatich rokoch odkladov a zmien, sa film konečne dostane na filmové plátna.

Veľkolepý súboj dobra a zla už čoskoro aj v našich kinách! Čo prinesie hororové fantasy Temná veža?

Film je príbehom posledného žijúceho pištoľníka – Rolanda Deschaina. Už roky putuje po tom, čo zostalo zo sveta a snaží sa nájsť cestu k bájnej Temnej veži. Cestu mu však križuje Muž v čiernom, diabolský mág a pravá ruka zla v Rolandovom svete. Ich odveký boj si teraz našiel cestu na Zem, kde pištoľník bude musieť odvrátiť pád Temnej veže a tým aj zánik nášho sveta.

V úlohe pištoľníka Rolanda sa predstaví jeden z najväčších hereckých talentov dneška – Idris Elba, ktorého poznáme predovšetkým z britského seriálu Luther, v ktorom za úlohu svojského detektíva získal Zlatý glóbus. Objavil sa tiež v marvelovkách Thor a Thor: The Dark World ako strážca Asgardu Heimdall, či v sci-fi filme Star Trek: Do neznáma.

Jeho temného náprotivka stvárňuje ďalšie herecké eso – Matthew McConaughey. Herec známy z filmov Interstellar, Klub poslednej nádeje či Zlato, je podľa režiséra filmu Nikolaja Arcela hercom, ktorý „dokáže čokoľvek“, rovnako ako jeho postava. Okrem nich sa vo filme objavia aj Tom Taylor ako Rolandov chránenec Jake Chambers, Katheryn Winnick či Claudia Kim.

Roland – Idris Elba

O soundtrack sa postaral Junkie XL, majster filmovej hudby zodpovedný napríklad za hudbu k filmom Deadpool, Batman vs. Superman či Mad Max: Šialená cesta. Zoznam skladieb je už známy a celý soundtrack sa dá predobjednať na Amazone.

Mix žánrov sci-fi, fantasy, western a horor vo filme Temná veža vám do kín prinesie spoločnosť Itafilm už 24. augusta 2017.

Pridaj komentár