Módny návrhárMichal Marek predstavil 13.4.2018 v kostole sv. Anny (Pražská křižovatka) svoju novú kolekcius názvom AlternativeFuture skutočne veľkolepým spôsobom. Módna prehliadka prilákala stovky hostí, medzi ktorými nechýbali mnohé známe modelky, herečky, speváčky, blogerky, fotografi, režiséri, kurátori umenia, političky a mnohé ďalšie zaujímavé osobnosti spoločenského života, vrátane českých a slovenských médií.

Veľkolepá módna show v pražskom kostole sv. Anny!!! Návrhár Michal Marek predstavil svoju najnovšiu kolekciu Alternative Future!

Dorazili napr. herečka Nela Boudová, úradujúca česká miss Michaela Habaňová, modelka Aneta Vígnerová, módna kritička Františka Čížková, Monika Štiková, spevák Sámer Issa, česká „barbie“ Gabriel Jiráčková a mnohí ďalší.

VIDEO: Red Point Production

„Som nadšený z veľkej účasti i zo samotného výsledku celého večera.Ľudia sa skutočne bavili a na základe ich reakcií súdim, že odchádzali nadšení“, opisuje svoje bezprostredné pocity návrhár.

Kolekcia je určená ženám i mužom, zahrňuje voľnočasovú módu, ale i puzdrové, spoločenské a svadobné šaty. Z farieb vynikali zlatá, strieborná, smotanová a čierna. Kolekciu doplnili módne ľadvinky z tvorby Michala Marka a šperky dizajnérky Mila Zila. Alternative Future je strihovo minimalistická, avšak veľmi vznešená a ženská kolekcia.

Hlavnými tvárami dámskej kolekcie sú modelka Kateřina Wohlmann Votavová a Lucie Kolínková Marková. Na prehliadkovom móle však nechýbal ani najkrásnejší muž planéty Tomáš Martinka a ani muž s najkrajším telom na svete – Michal Gajdoschek.

Celým večerom sprevádzal hostí talentovaný model a moderátor Honza Vurm a o hudobné bity sa postaral DJ Rob Smile a JR.Schwing. Nosnou témou kolekcie je naša budúcnosť a jej alternatívy. Podstatou našej budúcnosti sú i naše myšlienky …

Koncept prezentácie spočíval v prepojení módy s umením, priestorom a hudbou, vrátane make-upu a hairstylingu, a to formou živých inštalácií, tzn. že model/ka bol/a súčasťou špecificky vytvorených inštalácií.

Každá inštalácia bola výnimočná, odlišná, s inou tematikou i poňatím, pričom všetky tvorili jeden logický celok. Florálne inštalácie a výzdoba kostola boli dielom kvetinovej dizajnérky Barbory Dürschmidové.

Inštalácie doplnili maľby súčasného českého maliara Petra Jáchyma. Využilo sa i schodisko, po ktorom modelky schádzali dole do svojich inštalácií, čo umocňovalo mystickosť priestoru a každý tak krásne videl modelky prichádzať.

Každý hosť tak mal jedinečnú možnosť vniesť sa do sveta totálnej fantázie, odlišných emócií, prehliadnuť si modely, obrazy i aranžmán z blízka a byť toho súčasťou.

FOTO: AnatoleTorbin a Tomáš Česálek

Pridaj komentár