Očakávaný veľkofilm Tenet od režiséra Christophera Nolana, ktorý má na svojom konte také snímky ako Dunkirk, Interstellar, Počiatok či Dokonalý trik, prilákal v poslednom prázdninovom víkende do našich kín 16 921 divákov, čo je doposiaľ najviac spomedzi všetkých filmov uvedených do kín od ich otvorenia v máji po uvoľnení protipandemických opatrení.

A nie je sa čo čudovať! Špionážny dej tohto sci-fi thrilleru o hrách so zákonitosťami času, je svojim dokonalým spracovaním lákadlom pre široké spektrum filmových fanúšikov. Tenet sleduje snahy niekoľkých agentov zabrániť tretej svetovej vojne a to nie ako nukleárnej apokalypse, ale ešte čomusi horšiemu.

Využívajú na to tzv. inverziu času, teda obrátenie jeho plynutia. Christopher Nolan je známy svojimi prepracovanými scenármi a Tenet nie je výnimkou – medzi najčastejšie ohlasy patria tie, podľa ktorých sa na snímku oplatí zájsť aj viackrát a vychutnať si rafinovanú hru, ktorú tvorca s publikom hrá.

„V prvom rade, nikto nerobí filmy ako Chris. A toto je Chris Nolan na steroidoch s novou technológiou IMAX kamier, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre tento film. Neviem si predstaviť, že by som to nevidel v kine. Pre ľudí, ktorí nemohli chodiť do kina celé mesiace, je tento film ozaj veľká udalosť. Je ukážkou toho, čo všetko dokáže ponúknuť kinematografia,“ prezrádza o unikátnosti filmu herec Robert Pattinson, ktorý je jedným z ústredných predstaviteľov filmu.

Americký veľkofilm Tenet prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár