Zabal.iť, obdar.iť, poteš.iť! S limitovanými vianočnými darčekmi od Mixitu máte o sladké sviatky aj tento rok postarané. Mixovalo sa, až orechy lietali vzduchom, miešalo sa, až sa čokoláda rozpúšťala a balilo sa, že škorica sa usadzuje ešte teraz. S týmito chrumkavými vianočnými lahôdkami vás na mráz rozhodne nikto nevyženie.

Vybrali sa valasi zo salaša, lákala ich Mixit vianočná kaša

Taká, ktorá zahreje, zavonia a aj nejakú cestu do Betlehema kvôli nej odložíte na neurčito. Alebo aspoň kým dojete túto lyžičku. Misku. Alebo celé balenie. Hneď, ako si ju zalejete vodou, jemný pšenový základ sa spojí s čokoládou a karamelom, mrazom sušený pomaranč naberie silu, orechy a jabĺčka sa chytia za ruky a po kuchyni sa vám roztancujú spolu so škoricou, klinčekom a badiánom. Máte snáď misku niečoho lepšieho, s čím budete ráno pozerať rozprávky?

Vianočná kaša, 270 g, 6,19 €, Zloženie: pšenovka bez mlieka, jadrá vlašských orechov, sušené jablká, sušené odtučnené mlieko, čokoláda s karamelom, lyofilizovaný pomaranč, karamelový prášok, mletá škoricová kôra, klinček, badián.

Do jasličiek mudrci, doniesli tri tubusy

Tento mix vám v puse odštartuje poriadnu diskotéku tých najobľúbenejších vianočných hitov. Hlavné husle hrá sušené ovocie, na sladkosti ho sprevádza čokoláda a ako doprovodný chrum sa predstavia oriešky. A celé to diriguje špeciálny mix korení s cejlónskou škoricou. Historicky najpredávanejší koncert chutí pripravil Mixit aj tento rok a pretože vždy zmizne skôr, ako by ste povedali koleda, môžete ho kúpiť po jednom alebo rovno po troch!

Trojka Vianočných mixov, 1 950 g, 27,09 €.

Ak nechcete (hneď) podľahnúť obžerstvu, v ponuke samozrejme aj samostatný tubus, 650 g, 9,39 €.

Zloženie: ovsené lupienky, vláknina 13 %, kľukva (brusnica kanadská), vlašské orechy, sušené jablká, mandle, kukuričné lupienky v mliečnej čokoláde, kukuričné lupienky v bielej čokoláde, lyofilizovaný pomaranč, zmes korení (škorica, badián, klinček).

Sviatočný šat, datle primiešané … Mixitka to bude, jasný pane!

A nie taká hocijaká! K datliam totiž pričaroval vianočný škriatok aj orechy a mrazom sušený pomaranč, brusnice, jabĺčka so škoricou a všetko zasypal magickou zmesou korení. Z tohto mixu budete na (vianočnej) vetve a aby sa toho Ježiškovi vošlo na sane čo najviac, má táto dobrota podobu našich úhľadných a skladných tyčiniek. Krabica ich obsahuje deväť. Okrem chuti majú aj ďalšiu nespornú výhodu – budú sa rozprávkovo ľahko baliť. A ak si niekto nezaslúži všetkých deväť, balenie jednoducho rozoberte a tyčinky nastrkajte po jednej trebárs do adventných kalendárov.

Vianočné Mixitky, 405 g, 8,39 €, Zloženie: sušené datle, jadrá mandlí, kľukva, jadrá vlašských orechov, sušené jablká, vláknina, lyofilizovaný pomaranč, škorica, badián, klinček.

Nesiem vám noviny, z rumunskej krajiny, ochutnajte!

Čo to máš? Cozonac! Keď Mixit v juhovýchodnej Európe objavil ich tradičné sviatočné pečivo, nemohol ho už vyhnať z müsli. Tu totiž rozhodne neplatí, že menej je niekedy viac. Do jeho receptúry totiž patria plné priehrštia pekanových a lieskových orieškov, hrozienok, čokolády a ovocia. A podľa tradície sme ešte v Mixite prihodili figy, čierne ríbezle, kakaové guľôčky a všetko to zasnežili hoblinkami mliečnej čokolády. Čím viac prísad, tým veselšie Vianoce!

Sviatočný mix Cozonac, 650 g, 9,59 €, Zloženie: pšeničné a ovsené lupienky, kľukva, jadrá pražených lieskových orechov, jadrá pekanových orechov, lyofilizované čierne ríbezle, kakaové extrudované guľôčky, hrozienka, sušené figy, mliečne čokoládové hobliny, Ruby čokoláda.

Len dva pršteky tam strčíte … a je po tubuse! Najobľúbenejšie limitované mixy sú znovu na scéne a k tomu omnoho viac. Pre sviatočne naladené mašktné jazýčky je na mixit.sk/vianoce pripravený celý nákupný zoznam vianočných dobrôt.

Nechýba na ňom darčekové balenie, sady i jednotlivé tubusy najobľúbenejších chrumkavých sólistov. Ak ste celý rok poslúchali, teraz prišiel čas poriadne zhrešiť.

Pridaj komentár