Okuliare si od svojho vzniku prešli už dlhú cestu. Ich praktická podstata a funkčnosť sa postupom desaťročí v mnohých prípadoch zmenila. Dnes sú okuliare častým módnym doplnkom, ktorý je súčasťou nielen dámskych, ale aj pánskych šatníkov. I tak na prvý pohľad malá vec, dokáže neuveriteľne zmeniť celkový look a ich nositeľovi zmeniť tvár a premeniť ho na úplne „inú osobu“. Na očiach verejnosti môžu byť v okuliaroch zachytené aj mnohé známe tváre, no pred filmovými kamerami ich dokonale skrývajú. Vedeli ste to o nich?

Ryan Gosling

40-ročný kanadský herec Ryan Gosling, ktorý sa po svojom účinkovaní vo filme Zápisník jednej lásky stal miláčikom dámskeho publika, je možno jednou z najvýraznejších mužských celebrít v priemysle.

FOTO: Raffi Asdourian, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Zatiaľ čo Gosling vystupuje v množstve filmov bez okuliarov, často ho mimo kamier možno vidieť s okuliarmi, navyše v kombinácii so štýlovým oblekom, v ktorom budí držiteľ zlatého glóbusu za film La La Land mimoriadne elegantný a profesionálny dojem.

Ryan Reynolds

Podobne ako Ryan Gosling, sa aj 44-ročný herec Ryan Reynolds vo väčšine filmov objavuje bez okuliarov. V zákulisí, na sociálnych sieťach či v každodennom živote, sú okuliare bežnou súčasťou jeho „ja“.

FOTO: Alessio Botticelli via pinterest.com

Ak by sme ho mali porovnať s Goslingom, okuliare kombinuje skôr so športovým oblečením – najčastejšie obyčajným tričkom. Vďaka tomu vyzerajú okuliare stále štýlovo, ale neformálne.

Hugh Jackman

52-ročný „Wolverine“ budí s okuliarmi na tvári úplne iný dojem, na aký sme zvyknutí z jeho najslávnejších filmov.

FOTO: Everett Collection / Shutterstock.com

Podobne ako Ryan Reynolds, aj Hugh Jackman preferuje vo voľnom čase skôr športové oblečenie. S okuliarmi ho možno vidieť aj pri športe, z ktorých preferuje jazdu na bicykli a volejbal.

Luke Evans

41-ročný Luke Evans sa už stihol prezentovať v širokej škále žánrovo rôznorodých filmov, v ktorých stvárnil postavy spájajúce sa s originálnym štýlom a rozmanitým vzhľadom … musíme uznať, že mu mimoriadne pristalo v každej z nich.

FOTO: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Málokedy sa však objaví vo filmoch s nasadenými okuliarmi, čo je dosť v kontraste s jeho každodenným životom. Málokto tiež vie, že sa už niekoľkokrát stal tvárou kampane práve na okuliare.

Kit Harington

34-ročný Kit Harington, ktorý sa preslávil predovšetkým stvárnením postavy Jon Snowa v úspešnom seriáli Hry o tróny, je často viditeľný mimo televíznu obrazovku s okuliarmi.

FOTO: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Filmové kostýmy v každodennom živote mení za ležérnu košeľu v pohodovom štýle, podobne ako Ryan Reynolds.

Michael B. Jordan

Michael B. Jordan, ktorého poznáme napríklad z filmov Just Mercy, Creed či Black Panther, nosí na rozdiel od svojich predošlých kolegov okuliare skôr kvôli móde, než na to, aby lepšie videl.

FOTO: Courtesy of Zegna, zegna.com

Pridaj komentár