Kedysi bola vzácnosť mať v garáži automobil. Dnes to je už úplná samozrejmosť. V niektorých rodinách má každý člen k dispozícii jeden automobil, preto sa netreba čudovať, že kapacita parkovísk je nedostačujúca. S narastajúcim počtom áut prirodzene rastie počet autoškôl v mestách, ktoré poskytujú cenovo výhodné kurzy. Je ale pravda, že ženy sú za volantom zodpovednejšie ako muži?

Vedeli ste o tom, že ženy sú za volantom zodpovednejšie ako muži?

Pozornosť

Čo sa týka pozornosti, ženy sú zodpovednejšie a ohľaduplnejšie k ostatných účastníkom cestnej premávky. Samozrejme, sú aj výnimky. Ženy si uvedomujú, že riskovať život nielen svoj, ale aj ostatných účastníkov premávky a spolujazdcov, ktorými sú vo väčšine prípadov najmä deti, sa neoplatí. Niekedy sa len malá nepozornosť môže skončiť tragicky a tomu sa ženy, a predovšetkým matky, chcú za každých okolností vyhnúť. Za volant si sadajú len vtedy, keď vedia, že ich neprekvapí mikrospánok a sú plné energie. Neraz sa stáva, že hneď po absolvovaní kurzu jazdenia nie sme aktívnymi vodičmi a preto je bežné sa po čase sa prihlásiť na kondičné jazdy, na ktorých sa dosiahnutá zručnosť jazdenia zvykne vždy doladiť. Niekedy je ale lepšie zaplatiť si zopár kondičných jázd, ako si sadnúť za volant po niekoľkoročnom nejazdení.

Rýchlosť

Čo sa týka rýchlosti, ženy ich pravidelne dodržiavajú. Niekedy sa síce stáva, že stretneme ženu za volantom, ktorá ide omnoho pomalšie, ako je maximálna povolená rýchlosť. Ani to zas nie je dobré. Treba si udržiavať optimálnu rýchlosť, aby ste neohrozili nedočkavých vodičov a samozrejme aj seba. Ženy sú zodpovednejšie a myslia aj na ostatných účastníkov cestnej premávky v porovnaní s mužmi, ktorých prioritou je dostať sa čo najrýchlejšie do požadovaného cieľa. Je im jedno, či majú bezchybné LED denné osvetlenie a či majú dostatočne osvetlenú vozovku.

Pridaj komentár