Bratislava je miestom, ktoré ponúka veľké množstvo pracovných príležitostí a možností. Netreba sa preto čudovať, že každý deň do tohto mesta prichádza veľké množstvo ľudí z celého Slovenska. Niektorí sa v Bratislave zdržia len krátkodobo, no iní si v hlavnom meste nájdu stabilnú a dobre platenú prácu.

S touto životnou zmenou častokrát prichádza aj nepríjemná byrokracia, ktorú vám môže ešte viac znepríjemniť napríklad miesto vášho trvalého pobytu, ktorý je mimo tohto regiónu. Na to, ako tento problém vyriešiť, sme sa pozreli v dnešnom článku.

Prečo je dobré mať trvalý pobyt v Bratislave?

Ak pracujete v hlavnom meste, určite začnite premýšľať nad zriadením trvalého pobytu práve v mieste vášho pracoviska. Trvalý pobyt v Bratislave má nesporne niekoľko výhod. Mnoho ľudí, keď už raz v Bratislave začne pracovať, tak sa domov vracia len minimálne. Všetka pošta vám však aj napriek tomu stále chodí na miesto vášho bydliska, takže vy si ju reálne môžete vyzdvihnúť len vtedy, keď sa vraciate domov.

Podobne je to aj napríklad s prihlasovaním nového auta, ktoré taktiež môžete prihlásiť len v mieste vášho trvalého bydliska.

Po novom je efektívne mať trvalý pobyt v Bratislave aj kvôli parkovaniu, ktoré je mimoriadne zvýhodnené pre takzvaných domácich.

Vybavovanie trvalého pobytu však môže byť častokrát zdĺhavý a nudný proces, ktorý vás bude stáť nemálo času a prostriedkov. Riešením sa môže stať pre vás služba, ktorú ponúka stránka mojpobox.sk

Zakúpenie trvalého pobytu

Internetová stránka sa špecializuje na ponúkanie služby trvalého pobytu v Bratislave. Táto funkcia je mimoriadne jednoduchá. Na webe si objednáte a zakúpite trvalý pobyt v hlavnom meste.

Pobyt je registrovaný na klasický fyzický byt – nehnuteľnosť, ktorú vlastní samotná firma. Okrem trvalého pobytu vám samozrejme táto služba ponúka aj preposielanie pošty jedenkrát mesačne, online evidenciu pošty, či skenovanie každej prijatej zásielky. Toto všetko teraz môžete získať za veľmi prijateľnú cenu 5,90 eur na mesiac.

Prechodný pobyt

Okrem trvalého pobytu, firma ponúka prechodný pobyt. Donedávna to bolo veľmi vhodné najmä kvôli zákonu, ktorý prikazoval, že ak sa občan Slovenskej republiky nachádza mimo svojho pobytu viac ako 90 dní, musí to bezodkladne nahlásiť príslušnej inštitúcii.

Táto situácia mohla byť vyriešená práve zriadením prechodného pobytu, vďaka ktorému získate veľké množstvo výhod. Okrem parkovacej karty v Bratislave, nebudete mať problém si nájsť lekára, či vybaviť všetky potrebné úrady.

Prechodný pobyt v Bratislave je vhodný najmä pre:

  • mladých ľudí, ktorí sa do miesta svojho trvalého pobytu vracajú len minimálne a chcú mať pod kontrolou svoju poštu;
  • pre ľudí, ktorí za sebou majú rozvod a zrušili si trvalý pobyt na adrese spoločného bydliska;
  • pre ľudí, ktorí v Bratislave pracujú dlhodobo a chcú si uľahčiť komunikáciu so štátnymi inštitúciami;
  • pre tých, ktorí chcú v hlavnom meste fungovať s výhodami právoplatného občana.

Ak sa to týka aj vás, neváhajte si tento evidenčný charakter trvalého alebo prechodného pobytu vybaviť tiež. Je to pohodlné rýchle a jednoduché!

Pridaj komentár