Veľké večierkové stretnutie milovníkov classy štýlu zažijeme už túto sobotu 8. septembra v bratislavskej Mlynici. Luxusné automobilové veterány, top trendy v pánskom dizajne, módne prehliadky, vyzretý swing a svetový koňak s 250-ročnou históriou. Hennessy Classy je oslavou moderného gentlmena, muža, ktorý s ľahkosťou kombinuje štýl a vyberané spôsoby.

Večierok pre moderných gentlemanov!!! 2. ročník Hennessy Classy si môžete vychutnať už túto sobotu!

Cenné klasiky s príbehom

Druhý ročníku večierku, sa opäť koná v industriálnom priestore Mlynice na Turbínovej ulici v Bratislave. Už v sobotu tu zaparkujú automobilové legendy z domova i zahraničia. Spomeňme napr. kúsky ako TATRA 603, Škoda Cabrio, BMW Isetta, BMW 30CSI, Austin Healeym alebo vozidlá z komunity okolo German Cars Meeting. Medzi vzácnymi kúskami zahviezdi aj Aston Martin Ulster 1933, z ktorého sa svete uchovali len tri exempláre.

Unikát, v ktorom sedel Sylvester Stallone

Naše garáže ukrývajú mnohé poklady, čoho dôkazom je aj auto z filmu Grudge Match (v slovenskej distribúcii „Späť do ringu“, pozn. red.). Kritikmi oceňovaná snímka z boxerského prostredia, v ktorej si zahral Silvester Stallone, Kim Basinger, či Robert De Niro, mala aj svojho automobilového hrdinu. Stallonovým štvorkolesovým miláčikom bol Shelby Gt350. V reálnom svete v ňom sedáva Vladimír Lalík. Čo vedie človeka ku kúpe auta, ktoré navyše dostalo v jednej scéne riadne do „tela“? „Previezť sa v Mustangu od Shelbyho je snom snáď každého znalca. Sedieť v Mustangu 1967 Fastback, hneď po Stallonem, to je už dôvod na okamžitú kúpu. Vtedy sa na peniaze nepozeráte. V tom prípade môže byť tým skvostom aj filmová replika originálu … Hlavne, že mi hovorí pane!“, priznáva spokojne majiteľ.

Móda nielen pre pánov

Pilierom akcie je už tradične sortiment pre mužov, ktorí vedia oceniť štýl. Od topánok, k manžetovým gombíkom až po barberov. Luxusné značky, domáce dielne, obleky šité na mieru, ale aj najnovšie technické „vychytávky“, ktoré jednoducho potešia.

Módne prehliadky sú však venované najmä dámskemu publiku. Lombardi Concept Store sa predstaví zvučnými menami ako Izabela Komjati, Richard Rozbora, Plezuro, Sugarbird a Xénia Design. Modely určené len pre pánov odprezentuje priamo majiteľ Jozef Gronzák, Lombardi fashion.

Mólo bude patriť aj tvorbe popredného slovenského návrhára Borisa Hanečku: „Som výtvarník, ktorý si dovoľuje experimentovať, vstúpiť do neprebádaných vôd, ale vždy ma to vráti k niečomu, čo je klasické, nadčasové. Aj keď slovo nadčasovosť, v skutočnosti neexistuje, lebo má väzbu na jednu etapu života. Pre výtvarníka je to niečo ako bojovať s veternými mlynmi, niečo, čo je krásne dnes, ale osoví to ľudí aj o desať rokov. Veteránov aj mladšiu avantgardnú revoltu, ktorá je a priori proti všetkému. Ak sa to podarí, je to to najlepšie.“

Pre verejnosť zdarma, ale pozor na drescode

„Hennessy Classy spája svet gentlemanov, od najdrobnejších detailov, aktuálnych trendov, luxusných vozidiel, až po kvalitný koňak, ktorý je synonymom kultivovanosti a štýlu,“ vysvetľuje Michal Menkyna z autorskej agentúry Cherry&Cherry. Večierok je pre verejnosť zdarma, vstup je však podmienený naplnením kapacity, vekom nad 18 rokov a dresscodom, ktorý spĺňa základy piliere classy. Oblečte sa teda tak, aby ste sa cítili dobre a zároveň vyzerali štýlovo.

Pridaj komentár