Ak chcete mať krásnu a zdravú pokožku, je dôležité sa o ňu náležite starať. Večerná rutina prispieva k regenerácii pokožky, a navyše funguje aj ako relaxačný rituál, ktorý vás pred spaním upokojí. Ako zostaviť večernú rutinu?

FOTO: YAKOBCHUK VIACHESLAV/Shutterstock.com

Než si po náročnom dni ľahnete unavení do postele, dajte si pár minút a venujte sa sebe a svojmu telu. V sprche majte svoj obľúbený sprchový gél, ktorý vám pomôže zmyť nečistoty celého dňa či vôňu dámskeho parfému. Vždy používajte telové mlieko, aby ste pokožke dodali potrebnú hydratáciu a výživu, a nepodceňujte ani starostlivosť o pleť. Ako si zostaviť tú správnu večernú rutinu?

1. Odlíčte sa

Prvým krokom by zakaždým malo byť odlíčenie. Nikdy nechoďte spať s make-upom na tvári, verte, že ráno vám za to nepoďakuje. Vyhnite sa tiež častému používaniu odličovacích obrúskov a radšej siahnite po odličovacom mlieku či micelárnej vode. Len tak totiž dokážete pleť zbaviť všetkých nečistôt skutočne do hĺbky. A nezabudnite ju tiež vždy opláchnuť čistou vodou a pred aplikáciou ďalšieho produktu osušiť.

2. Vyčistite pleť

Po odlíčení by ste mali pleť vyčistiť. Tzv. double cleansing rutina je založená na dvojitom čistení pleti, kedy v prvom kroku pleť odlíčite a v tom druhom ju dočistíte. Použiť pritom môžete ten istý produkt, ktorý ste použili pri odličovaní, alebo si podľa potrieb svojej pleti zvoľte čistiaci produkt napríklad s gélovou textúrou. Tento krok je dôležitý preto, aby ste pleť zbavili všetkých nečistôt a odumretých kožných buniek a udržovali ju jemnú a hebkú.

3. Vyživujte

Tretím krokom, nasledujúcim po vyčistení pleti je jej výživa. V tomto kroku prichádzajú na rad séra. Tu si dávajte pozor na to, čo s čím kombinujete, a nepreháňajte to s vrstvením veľkého množstva produktov. Vyberajte si aktívne látky podľa toho, čo potrebuje vaša pleť – suchá pleť určite vyžaduje hydratáciu a nič nepokazíte sérom s kyselinou hyalurónovou, vitamín C je skvelý pri zjednocovaní pleti a siahnuť by ste po ňom mali v prípade, že vás trápia pigmentové škvrny. Zaradiť môžete aj anti-aging produkty, vždy ale dbajte na odporúčaný vek a koncentráciu látok v zložení prípravku.

4. Hydratujte

Jedným z posledných krokov je hydratácia, väčšinou v podobe hydratačného krému. Produkty s kyselinou hyalurónovou sú vhodné pre každý typ pleti, rozdiel bude iba v textúre. Ak máte suchú pleť, nemusíte sa báť siahnuť po kréme s olejovou a hutnejšou textúrou, zatiaľ čo mastná pleť bude spokojnejšia s textúrou gélovou.

5. Starajte sa o oči

Na očné okolie mnoho ľudí zabúda a nevenuje mu veľkú pozornosť. To je ale chyba. Pokožka okolo očí je citlivejšia a tenšia, preto si zaslúži špeciálnu starostlivosť. Krémy na oči jemne vklepte bruškami prstov do pokožky okolo očí. Vyberajte produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej na hydratáciu či s kofeínom na redukciu opuchov a tmavých kruhov. Aplikovať môžete aj sérum na riasy, ktoré im pomôže zachovať si hustotu a dĺžku.

Na úplný záver potom naneste na pery ošetrovací balzam a nezabúdajte ani na ruky. Výživný krém im pomôže uchovať si hebkosť a jemnosť a predchádza pocitu suchých rúk. Pokojne môžete na noc použiť aj bavlnené rukavice a urobiť si tak akýsi zábal na ruky, ktorý sa postará o pokožku aj nechty.

Pridaj komentár