Zatvorte oči a predstavte si nočné snívanie ako svet nekonečných filmových štúdií, v ktorom má každý z nás vlastný filmový štáb a režiséra svojich snov. Príjemná predstava, že? A práve takúto „hollywoodsku“ továreň na sny objaví dvanásťročná Minna, keď sa v spánku zhodou náhod dostane do jej snového zákulisia.

Minna sa spoznávaním tohto čarovného miesta, kde sa rodia sny, začína cítiť ako doma. Potajomky sleduje pracovníkov továrne pri ich práci a zisťuje, že aj ona sama odtiaľto môže ovplyvniť sny iných ľudí tak, že zasiahne do ich scenára … tam pridať trošku vtipu, inde zase niečo strašidelné … a to ideálne do snov nevlastnej sestry, ktorá Minne lezie poriadne na nervy. Zahrávať sa s ľudskými snami sa však nevypláca …

Je mladá, inteligentná, nepotrpí si na svoj vzhľad a vystačí si s jedným starým svetrom, tlačidlovým telefónom a radšej ako na internete, trávi čas hraním šachu či varením. Takto možno charakterizovať Minnu, hlavnú hrdinku nového animovaného príbehu, ktorá ani netuší, koľko zábavy ju v najbližšej dobe čaká.

Jej pokojný život v trojici – s otcom Johnom a škrečkom Viggom Mortensenom, naruší príchod otcovej priateľky s dcérou Jenny. Nová nevlastná sestra je totiž pravým opakom Minny – afektovaná blondína, ktorej životom sú sociálne siete a počet lajkov na Instagrame je pre ňu dôležitejší ako výška IQ. Navyše, je veľmi arogantná, egoistická a Minnu v jej vlastnom dome doslova terorizuje. Minna sa jej preto rozhodne trošku „osladiť“ život a zoberie sny svojej nevlastnej sestry do vlastných rúk, čo sa jej postupom času vymkne spod kontroly. Ako to nakoniec celé dopadne?

V slovenskom znení prepožičajú animovaným hrdinom svoje hlasy také dabingové esá ako Natália Košová, Dušan Cinkota, Martin Mňahončák, Bianca Bucková, Renáta Rundová, Juraj Predmerský, Dušan Szabó, Dagmar Sanitrová, Ján Greššo, Zuzana Kyzeková, Miroslav Trnavský a ďalší.

Dánsky animovaný film Minna a továreň na sny prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár