Svetoznáma huslistka Vanessa-Mae bude 19. októbra 2019 koncertovať v košickej Steel Aréne, ktorú v roku 2008 vypredala do posledného miesta. Tímu, ktorý pripravuje jej slovenský koncert, urobila poriadne starosti. Zháňajú letenku pre jej psa a hotel, kde by mohla mať v prezidentskom apartmáne nahrávacie štúdio.

V hoteli chce umelkyňa skúšať a natáčať. Okrem Vanessy do Košíc dorazí i jej sprievodný český sláčikový orchester a osem vokalistov. Publiku predstaví spoločne to najlepšie zo svojej hudobnej kariéry. Hudobný dojem umocní i vizuálna show a stage v tvare srdca, na ktorom sa hudobníčka sama podieľala. Vstupenky sú v predpredaji v sieti TicketLIVE.sk

Huslistka priletí s šesťčlenným tímom. Cestuje pod svojim občianskym menom Vanessa-Mae Nicholson a okrem leteniek pre jej kolegov musí organizátor nájsť takú leteckú spoločnosť, ktorá povolí na palube lietadla priamo v kabíne pre cestujúcich prítomnosť malého psíka. „Niekto sa na to môže dívať ako na hviezdne maniere. My, čo sme v brandži, vieme, že sú to len legálne požiadavky profesionálnej umelkyne. Predstavte si, že ste na svetovom turné 2 roky. Musíte si pripraviť detailne program a všetko, i tie najväčšie drobnosti, zaniesť do zmluvy. Od Vannesy sa vyžaduje profesionálny výkon, a preto sa musí cítiť pokiaľ možno dobre,“ popisuje promotér koncertu DalinVajčner.

S tým podľa nej súvisí i jej požiadavka na teplotu v Steel Aréne alebo prezidentský apartmán v hoteli, do ktorého si huslistka nadiktovala vybavenie profesionálneho nahrávacieho štúdia. „V hoteli chce tiež skúšať, takže vďaka zohrávaniu s muzikantmi bude mať celý hotel pekný koncert. Ale to žartujem. Hotelové izby totižto bývajú dobre utlmené,“ dodáva Vajčner.

Svojimi fúziami klasickej a populárnej hudby oslňuje Vannesa-Mae publikum po celom svete. Vďaka nesmiernej popularite predala cez 10 miliónov albumov vo viac ako 100 krajinách sveta. Už v desiatich vystupovala s londýnskou filharmóniou. Od šestnástich rokov mieša štýly a ponúka ich s milým úsmevom a šarmom. Vďaka Vanesse-Mae mohli milióny fanúšikov MTV objaviť napr. Bachove fúgy.

Vannesa-Mae, ktorú prestížny časopis People zaradil medzi päťdesiatku najkrajších ľudí planéty, patrí k najúspešnejším britským umelcom, ale venuje sa i športu. Ako lyžiarka reprezentovala Thajsko na Zimných olympijských hrách v Soči.

Pridaj komentár