“Keby som dostal kvetinu zakaždým, keď som na teba myslel, mohol by som sa navždy prechádzať po svojej záhrade.”Alfred Tennyson

Čarovné slovo LÁSKA pozná každý, ale len málokto vie, čo to tá láska znamená a čo to vlastne je. Láska totižto nemá presnú definíciu, no zároveň je to ten najkrajší cit, ktorý sa nám vkráda do životov. Láska, to sú tie povestné motýliku v bruchu, ktoré pocítime zakaždým, keď HO (JU) vidíme. To sú tie ružové okuliare, cez ktoré svet vďaka NEMU (NEJ) vidíme ružovo. Sú to aj tie najmenšie gestá, ktorými si nás získava.

Láska má mnoho podôb. Najčastejšie sa hovorí o partnerskej láske a o vzťahu muža a ženy, poprípade ľudí rovnakých pohlaví. No nemenej často sa hovorí aj o súrodeneckej láske, láske k veci alebo domácemu zvieratku a pod. S láskou sa spája vždy len to najkrajšie – najkrajšie zážitky a chvíle, ktoré spolu prekonáte. Ale tiež sa hovorí, že ten, kto pre lásku v živote netrpel, tak nevie, čo to je pravá láska. Existuje však pravá láska? Skutočne musíme trpieť kvôli tomu, aby sme vedeli, čo to ta láska je? Čo je ten cit, ktorý dokáže zasiahnuť naše srdce a občas v ňom zanechať nejakú tú trhlinu?

Pre lásku a oplatí trpieť a jedno možno utrpenie sa spája aj s minulosťou, vďaka ktorej oslavujeme sviatok sv. Valentína. Biskup Valentín bol totižto odhodlaný podporovať lásku mladých ľudí a vojakov, ktorí sa podľa nariadenia cisára Claudia II. nesmeli ženiť. Bol totižto toho názoru, že ženatí vojaci si neplnia svoje poslanie dostatočne, pretože ich manželstvo spútava. Len slobodní vojaci mohli byť naplno odhodlaní položiť svoj život za cisára a jeho ľud. Biskup Valentín ich však tajne sobášil. Keď mu na to prišli, tak ho uväznili a odsúdili na smrť. V žalári sa však zamiloval do dcéry dozorcu, ktorej vrátil zrak. V deň jeho popravy – presne 14. februára, jej napísal a venoval milostný list. Preto je práve 14. február dňom všetkých zamilovaných, teda dňom, kedy si darujeme valentínky.

Ako stráviť sviatok sv. Valentína?

Valentín pomaly klope na dvere, takže je na čase začať premýšľať o tom, ako tento deň strávite. Ak ste vášnivý milenec, tak určite už máte dávno premyslené, čím ju prekvapíte. Ak vaše plány na romantický výlet so všetkým, ako sa patrí (večera pri sviečkach, lupeňmi obsypaná celá posteľ, vínko na izbe,…) zmarila aktuálna pandémia COVID-19, tak nič nie je stratené. Stále môžete svojej partnerke venovať poukaz na víkendový pobyt pre dvoch. Poteší sa aj darčekovému poukazu na wellness vo dvojici, masáž vo dvojici a pod. No ak chcete byť o niečo viac romantickejší, tak jej romantický deň spravte aj v pohodlí vášho domova. Kto povedal, že musíte za wellnessom cestovať stovky kilometrov. Stačí len pár krokov do vašej kúpeľne. Prekvapiť ju môžete aj večerou v reštaurácii, v ktorej ste mali svoje prvé rande a zaspomínať si. Teda, nevezmete ju priamo do reštaurácie, ale reštaurácia príde k vám domov. Využite donáškové služby a objednajte si vaše obľúbené jedlo – uvidíte, že vám bude vďačná za to, že nebude musieť stáť pri sporáku a vyvárať.

Čo darovať žene na Valentína?

Tento deň patrí všetkým zamilovaným. Preto všetko s motívom srdiečok, aj keď je to gýčové a prvoplánové, je vítané. Vraví sa, že kvety sa nedajú jesť a z bonboniéry sa priberá, preto pri výbere správneho darčeka na Valentína pre ženu myslíte na to, čo by vašu partnerku dozaista potešilo. Krása kvitne v každom veku a aby žena vykvitla do krásy, tak ju treba niečím ozdobiť. Keď ju chcete teda skutočne potešiť, tak voľte šperk. Náhrdelník, náramok, náušnice, prsteň – akýkoľvek šperk je vítaný. A ak ste spolu už dlhšiu dobu a bavíte sa o spoločnej budúcnosti, tak tento deň je ideálny na to, aby ste pred ňou pokľakli a vyslovili tie tri magické slová, na ktoré každý deň čaká.

Povolená je aj spodná bielizeň ako valentínsky darček, aj keď by sa mohlo zdať, že ide o prezent pre oboch. Pamätajte však na to, že je lepšie kúpiť žene menšiu spodnú bielizeň a polichotiť jej tak, ako väčšiu a uraziť ju tým. Teda to platí v prípade, že nepoznáte jej konfekčnú veľkosť a len tipujete.

Nikdy nepodceňujte vône! Vône sú vytvorené tak, aby navodili príjemnú atmosféru, uvoľnili vás, prinútili relaxovať a v myšlienkach vás premiestnili na úplne iné miesto. Aj pri spoločnom romantickom kúpeli myslite na esenciálne oleje, ktoré môžete pridať do kúpeľa. A vôňu, teda parfum môžete svojej partnerke darovať aj na sviatok sv. Valentína.

Dámske parfumy, vďaka ktorým bude neodolateľná!

Mať doma neodolateľnú dračicu by chcel každý muž. Pokiaľ je to aj váš prípad, tak pre ňu vyberte parfum, ktorý bude dotvárať jej osobnosť a podčiarkne jej charakter. Valentino je značka parfumov, ktorými si získate jej srdce. Valentino Donna je svieža čistá vôňa stvorená pre modernú sebavedomú ženu. Jej protikladom je Valentino Voce Viva, ktorá každú ženu zahalí do kvetinovej aury a podčiarkne jej prirodzenú ženskosť. Je kombináciou talianskeho bergamotu a šťavnatej mandarínky, pomarančového kvetu a gardénie i vanilky, ktorá sa stane jej závislosťou.

Skvostom každej poličky je ikonický macík parfumu MoschinoToy 2, ktorý je esenciou radosti a nadšenia a v každej žene prebudí kúsok detstva. Elegantný jazmín ukrytý v jeho srdci je doplnený o delikátnu vôňu pivonky a bielych ríbezlí.

Úsmev na perách jej môžete vykúzliť unikátnou vôňou Lancôme La Vie EstBelle, ktorá je symbolom slobody a šťastia. Sladká, sofistikovaná, ovocno-kvetinová vôňa pre ženu, ktorá sa nerada podraďuje diktátu spoločnosti.

Aj keď sme písali, že zo sladkého sa priberá, jej závislosť na sladkom môžete podporiť dokonalo sladkou vôňou Ariana Grande Sweet Like Candy alebo vôňou Ariana Grande Ari by Ariana Grande, ktorá dodá každej žene sebaistotu, akú všetci obdivujú u jej tvorkyne – speváčky Ariany Grande.

Pridaj komentár