Môže sa 14-ročný tínedžer stať informátorom FBI a v šestnástich stáť na čele dílerskeho gangu? Môže! Richard Wershe Jr. sa v 80. rokoch minulého storočia zapísal veľkými písmenami do kriminálnej histórie Spojených štátov ako jeden z najmladších gangstrov. O jeho legendárnom príbehu vyjde budúci rok krimidráma White Boy Rick s hviezdnym obsadením na čele s Matthewom McConaugheym. Pozrite si trailer plný drsného humoru, zbraní, štýlových áut a drog.

V štrnástich pracoval pre FBI, v šestnástich bol na čele dílerského gangu! Film podľa skutočných udalostí príde do našich kín na jar budúceho roka!!! + VIDEO

Keď mal Rick 14 rokov, FBI ho naverbovala, aby sa stal ich tajným informátorom. Tínedžer pomohol dostať do väzenia niekoľko zločincov, dílerov i skorumpovaných policajtov, no zakrátko sa sám ocitol za mrežami. Za držanie kokaínu dostal mladý Rick doživotie, čo dodnes vzbudzuje podozrenie, či sa skrátka len nestal nepohodlným … V príbehu podľa skutočnej udalosti sa predstaví Matthew McConaughey a Richie Merritt.

Krimidrámu White Boy Rick má na svedomí francúzsky režisér Yann Demange, ktorý debutoval v roku 2014 oceňovanou vojnovou dráma ‘71 o občianskych nepokojoch v Severnom Írsku v 70. rokoch. Demange je teda v téme spoločensky pohnutých časov doma a pri tejto novinke sa posúva o jednu dekádu a pár tisíc kilometrov ďalej.

Pred kamerou sa vo filme objaví zaujímavý mix hollywoodskych hviezd a mladých talentov. Na jeho čele stojí Matthew McConaughey (Interstellar, seriál True Detective) ako Rickov otec, jeho dedom je legendárny Bruce Dern (Nebraska, Osem hrozných) a hlavnú vyšetrovateľku Rickovho prípadu hrá Jennifer Jason Leigh (Osem hrozných). Samotného Ricka stvárňuje vychádzajúca hviezda Richie Merritt, ktorého výkon vo filme McConaughey ospevuje pri každej príležitosti.

Drsnú krimidrámu White Boy Rick uvidíte v našich kinách od 28. februára 2019 a na vaše plátna ju prinesie distribučná spoločnosť Itafilm!!!

Pridaj komentár