Značka švédskej prírodnej kozmetiky Oriflame má dve vlastné centrá na výskum a vývoj rastlinných kmeňových buniek a zamestnáva približne 120 vedcov.

Máloktorá z nás si uvedomuje, že za kozmetickými prípravkami, ktoré používame, stoja v konečnom dôsledku biele plášte. Každý kozmetický prípravok totiž musel niekto vyvinúť. V tom lepšom prípade aj otestovať jeho efektivitu.

Spojenie vedy a prírody

Ak patríte k priaznivcom prírodnej kozmetiky, ale zároveň hľadáte potvrdený účinok, až taký veľký výber nemáte. Za účinkom je totiž potrebné hľadať značku, ktorá disponuje vlastnými centrami na výskum a vývoj rastlinných kmeňových buniek a tie by ste zrátali na menej ako prstoch jednej ruky.

Spomedzi na Slovensku najznámejších kozmetických značiek môžeme spomenúť Oriflame. Značka disponuje až dvoma centrami na výskum a vývoj a vo vedeckých tímoch zamestnáva viac ako 120 vedcov a odborných expertov, vďaka ktorým pokrýva množstvo vedeckých disciplín, vrátane prípravy receptov, kožného výskumu, klinických testovaní, vývoja procesov, mikrobiológie, toxikológie, patentovej podpory, atď.

Výsledkom práce vedcov značky Oriflame je napríklad objavenie komplexu AsparotLift, ktorý je prítomný v rade NovAge Ultimate Lift určenom na spomalenie starnutia pleti. Objaveniu komplexu predchádzalo 7 rokov výskumu, 1 000 skúmaných aktívnych zložiek a 30 000 skrínovaných génov. Objav si značka patentovala, pričom bol niekoľkokrát ocenený a publikovaný vo viacerých odborných publikáciách. Výsledky pôsobenia AsparotLiftu sú klinicky potvrdené – regenerácia keratocytov o 30 %, omladenie fibroplastov o 20 rokov, obnova zamše a tak pružnejšia pokožka o 70 %.

Klinicky potvrdené – čo to znamená?

Dávate si záležať na tom, že kupujete kozmetické prípravky, účinnosť ktorých bola klinicky potvrdená? V tom prípade by ste sa možno mohli zaujímať aj o to, ako toto klinické testovanie prebieha. Existuje totiž viacero typov klinických štúdií, pričom najčastejšími sú otvorená a kontrolovaná klinická štúdia. Otvorená prebieha tak, že testovaní dobrovoľníci sú voľne sledovaní, pozorujú sa u nich akékoľvek prejavy počas užívania produktu a účinok tohto užívania. Nie sú porovnávaní so žiadnou inou skupinou. Kontrolovaná klinická štúdia je o čosi dôveryhodnejšia – prebieha porovnaním dvoch testovaných skupín, pričom jedna používa testovaný prípravok a druhá tzv. placebo, teda komparátor. Značka tak vie porovnať, či je jej výrobok rovnako dobrý, či dokonca lepší ako porovnateľný výrobok konkurencie, ktorý je často aj neporovnateľne drahší.

Otázne tiež je, kto testovanie vykonáva. Ak sú to ľudia, výsledky môžu mať odchýlky a byť skreslené. Značka švédskej prírodnej kozmetiky Oriflame testuje kontrolovane a prostredníctvom počítačov, čo znamená, že tu nedochádza k žiadnej subjektivizácii či odchýlke. Počítač napríklad zmeria dĺžku a hĺbku vrásky pred a po používaní testovaného výrobku. Výsledky sú tak absolútne presné.

Ženy vo veku 30+ sa o svoju pleť začínajú starať viac

Potvrdzujú to aj predaje značky Oriflame, ktorá práve v tejto vekovej kategórii zaznamenáva zvýšený záujem o pleťovú kozmetiku, úlohou ktorej je okrem iného aj spomaliť starnutie pleti. Niet sa čo čudovať. Práve v tomto veku sa objavujú prvé linky a vrásky, ktoré je vhodné hneď v úvode “podchytiť”.

Vo veku 30+ je ideálna sada NovAge Ecollagen, ktorá podľa klinických testov redukuje vrásky až o 49 %! Obsahuje patentovaný tri-peptidový komplex, ktorý podporuje tvorbu kolagénu v pleti, čím postupne redukuje tvorbu vrások. Stačí pravidelná starostlivosť pozostávajúca z 5 základných krokov – čistiaci gél, očný krém, sérum a denný alebo nočný krém.

Pridaj komentár