„Začiatkom roku 2018 Cineworld Group prevzala americkú spoločnosť Regal Enternainment Group. Vstúpili sme tak na najsilnejší filmový trh a stali sa v poradí druhým najväčším svetovým prevádzkovateľom kín. Cieľ spoločnosti vo svete i na Slovensku aj vďaka takémuto rastu ostáva rovnaký – byť najlepším miestom pre pozeranie filmov,“ hovorí Robert Švec, marketingový manažér Cinema City pre ČR a SR. Na Slovensku sa tento cieľ Cinema City snaží napĺňať aj prostredníctvom dvoch špeciálnych kinosál – SUPERSCREEN a 4DX.

V marci roku 2015 sa Cinema City stalo súčasťou britskej spoločnosti Cineworld Group! Čo ponúka druhá najväčšia sieť kinosál v Európe?

Výnimočnosť kinosály a projekcie SUPERSCREEN je založená na veľkom plátne od stropu až po zem, od jednej steny k druhej, na ktorom je obraz jasnejší a ostrejší. Môže za to duálna projekcia z dvoch 2K projektorov, ktorá prebieha simultánne.

Kvalitný zvuk zabezpečuje multidimenzionálna Dolby Atmos reprodukcia, ktorá v sále ovláda 46 samostatných reproduktorov.

Tá divákovi okrem vizuálneho zážitku ponúka aj veľkorysých 465 pohodlných miest na sedenie. Kinosálu SUPERSCREEN Cinema City predstavila v júni 2016.

O mesiac skôr, teda v máji 2016, spoločnosť priniesla prvýkrát na Slovensko aj projekciu filmov v 4DX formáte. Kinosála s revolučnou technológiou 4DX ponúka divákovi nevšedný zážitok a stimuluje všetkých 5 zmyslov špeciálnymi efektami, ktoré zintenzívňujú divákov pocit z videného filmu.

„Kinosála má 140 miest a je vybavená efektami pripomínajúcimi prírodné živly – striekanie vody, vietor, hmla, či dymiace explózie. Dojem z filmu umocňujú aj špeciálne sedadlá s high-tech pohybom v troch hybných osiach, čistý obraz a kvalitný 5.1 kanálový zvuk,“ dopĺňa Robert Švec so Cinema City.

Obe projekcie vznikli a slúžia ako doplnok k štandardným projekciám a sú dôkazom, že sa Cinema City snaží prinášať svojim divákom vždy niečo navyše.

V kinosálach sa pravidelne premietajú najnovšie filmové novinky svetovej a slovenskej produkcie, konajú sa slávnostné premiéry i špeciálne akcie ako napríklad rodinné brunche v SUPERSCREEN-e.

Pridaj komentár