V Číne otvorili chodník pre ľudí so smartfónmi v ruke

112
V Číne otvorili chodník pre ľudí so smartfónmi v ruke 1

V dnešnej dobe už hovoríme o Číne ako krajine, ktorá udáva smer. Je to naozaj tak. Len pred pár dňami bol v čínskom meste Chongqing otvorený prvý 30 metrov dlhý chodník pre ľudí, ktorí používajú svoje mobilné telefóny pri chôdzi. Ako najefektívnejšie riešenie sa ukázalo rozdelenie chodníka pre chodcov na dve zóny: „Zóna bez mobilov“ a „Zóna pre mobily“, tak zvaná „Zóna na vlastné riziko“.

cellphone-sidewalk-chongqing-mmagazin1FOTO: China Daily/Reuters

Táto myšlienka bola pravdepodobne inšpirovaná tohtoročným projektom National Geograpic, ktorý vytvoril takmer identický chodník pre „smartfóny“ vo Washington D.C. Jedinou otázkou však zostáva, či bol risk naozaj zisk.

cellphone-sidewalk-chongqing-mmagazin2Aký bol výsledok tohto programu? Len pár ľudí zmenilo svoju zónu po vzhliadnutí nápisu na chodníku, pár si zo značiek spravilo atrakciu pre svoje „selfie“ a skutočne závislí ľudia na svojich telefónoch ešte doteraz nezaznamenali žiadnu zmenu na chodníku.

cellphone-sidewalk-chongqing-mmagazin3FOTO: Associated Press

cellphone-sidewalk-chongqing-mmagazin4cellphone-sidewalk-chongqing-mmagazin6cellphone-sidewalk-chongqing-mmagazin5FOTO: Meixin.Co

[Denisa Košarišťanová/amusingplanet.com]

Pridaj komentár