V tejto partii sa žije podľa zákonov vlčej svorky. Právo silnejšieho má riešiť nielen hokej, ale aj školu a dievčatá. Autorita dospelých stratila váhu, svorka nastolila tvrdé pravidlá.

V škole aj v hokejovej kabíne, kam prichádza nováčik David. Podvolí sa alebo bude bojovať? Napínavá teen dráma zo športového prostredia nesúca názov „Smečka“, vstúpi do slovenských kín 5. augusta 2021.

David, hlavný hrdina filmu, má šestnásť rokov, peknú priateľku a rodičov, ktorí ho podporujú vo všetkom, do čoho sa pustí. Práve sa presťahoval, má nastúpiť do nového hokejového klubu Vlkov a zabojovať o miesto brankárskej jednotky. Ale nováčik v pevne zomknutom kolektíve, to bude ťažké, to neveští nič dobré. Čo robiť, keď ťa spoluhráči nevezmú medzi seba a navyše ťa opustí dievča? Špirála šikany, odvety a vzájomných bojov sa roztáča. Pre väčšinu hráčov je to zo začiatku ako vždy len zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Niektorí s tým možno nesúhlasia, ale nikto nič neurobí. A šikana sa z hokejovej kabíny následne presunie aj na internet. Podarí sa Davidovi vybojovať si svoje miesto v tíme, v škole a v živote? Môže „vlkov“ poraziť?

Filmový príbeh je veľmi autentický, pretože režisér a spoluautor scenára Tomáš Polenský má k hokejovému prostrediu blízko a pozná ho veľmi dôverne. Jeho sestra je kapitánkou českej hokejovej reprezentácie, on sám strávil v mládežníckom hokeji 16 rokov. Mnohé situácie z filmu zažil na vlastnej koži. V menších úlohách sa v snímke Smečka objavia aj známe české hokejové hviezdy Dominik Hašek a Martin Hosták.

Príprava filmu zaujala dvoch populárnych českých raperov, ktorí k nemu zložili piesne a natočili videoklipy – Renne Dang vytvoril skladbu s názvom Smečka a raper AMCO pesničku Andělé v pekle.

Českú drámu zo života dnešných mladých a aj o tom, ako môže vyzerať šikana v športovom prostredí, prinesie od 5. augusta 2021 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Foto: Bontonfilm

Pridaj komentár