Zlatá éra „kúzelného mesta“ v Brazílii sa evidentne skončila. V sérii aktuálnych desivých a depresívnych záberov z dejiska Letných olympijských hier v Rio de Janeiro, môžeme pozorovať  špinavé a opustené športoviská, vrátane legendárneho štadióna Maracana, na ktorých ešte pred 9 mesiacmi súťažili tí najlepší športovci z celého sveta. V meste, ktoré sa zúfalo snažilo znížiť chudobu a dlh tým, že by sa im vráti investované peniaze, ostali iba ruiny z rozbitého sna.

V auguste 2016 prebehli Letné olympijské hry v Rio de Janeiro 2016! Ako vyzerajú slávne športoviská dnes?

LOH v Riu 2016 boli obalené škandálmi ešte skôr, ako začali: vypuknutie vírusu Zika, správy o dopingu ruských športovcov, obvinenia prezidentky Dilmy Rousseff z korupcie a pod. Druhé najväčšie mesto v Brazílii dlhuje milióny dolárov zahraničným veriteľom, či viac ako 900 tisíc dolárov miestnej energetickej spoločnosti.

Kalná voda v bazénoch, opotrebovaný terén, vytrhané sedadlá či vandalizácia vládnu celým olympijským parkom. Budúcnosť týchto šokovane zanedbaných budov zostáva neistá! Je však veľmi nepravdepodobné, že budú vysokou prioritou medzi dlhým zoznamom výziev, ktoré Rio de Janeiro v budúcnosti čaká.

Pridaj komentár