Vedeli ste, že vo vlasoch prebiehajú podobné biologické procesy ako v pokožke? Znamená to, že rovnako, ako sa časom menia potreby vašej pokožky, menia sa aj potreby vašich vlasov. S pribúdajúcim vekom prechádzajú vlasy biologickými zmenami, čo vedie k viacerým potrebám naraz.

V mladšom veku sa produkuje väčšie množstvo mazu a pigmentu, preto sú vlasy mastnejšie, lesklejšie a plnšie. Naopak, vo vyššom veku dochádza k zmenšeniu priemeru vlasu, naše telo produkuje menej vlasových vlákien a menej pigmentu. Taktiež sa znižuje produkcia mazu a vlasy rednú, čo vedie k ich vysušovaniu, nepoddajnosti a lámaniu. A keď sa objavia šediny, vlasy sú vo väčšej miere vystavené oxidačnému stresu, pričom nadobúdajú žlté odtiene a stávajú sa nepoddajnejšími.

Nová prémiová kolekcia Pantene Pro-V Hair Biology bola vytvorená na základe prelomového výskumu vedcov z Pantene, ktorí zistili, že aj vlasy potrebujú v nových etapách života na mieru šitú starostlivosť rovnako ako naša pokožka. Preto sme vytvorili štyri unikátne šampóny, kondicionéry a kúry Hair Biology, pričom každý z nich obsahuje zmes zložiek inšpirovaných starostlivosťou o pleť, ktoré jemne obnovujú rovnováhu a oživujú rozličné typy vlasov v rôznych fázach nášho života. Už teraz nájdete jednotlivé produkty dostupné v predajniach DM – Drogerie markt.

1 KOMENTÁR

Pridaj komentár