Po úspešnej zastávke v Trenčíne, prebehne už zajtra ďalšia skvelá TOPA TOUR, kde vám odtlačky pre vysnívaný spomienkový šperk značky TOPA TOUCH odoberie osobne Tomáš Stríž. Známy slovenský uchovávač spomienok sa rozhodol stretnúť so svojimi fanúšikmi 5.10.2018 v priestoroch Sugarbird v nitrianskej Galéria Mlyny a to od 10:00 do 17:30. Práve tu si budete môcť osobne zvečniť odtlačky svojich blízkych a milovaných do príveskov značky Topa Touch. V exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk nám Tomáš Stríž prezradil, čím sú pre neho TOPA TOURs výnimočné, ale aj aké veselé momenty sú s nimi bezprostredne spojené. Mimochodom, viete, aká špecialitka je pre všetkých na nitrianskej TOPA TOUR pripravená?

Už zajtra prebehne v Nitre ďalšia zastávka originálnej Topa Tour! Neuveríte, aké zaujímavosti a novinky nám z ich zákulisia prezradil sám Tomáš Stríž!

Tomi, tvoje Topa Tours sa už pomaličky začínajú stávať tradíciou. Kedy si so svojimi cestami do slovenských miest začal?

Áno, teším sa tomu, že Topa Tours sa už dajú vnímať ako tradícia. Začal som s nimi v roku 2016 a odvtedy ich robím po slovenských mestách pravidelne.

Tvoje spomienkové šperky zažívajú na Slovensku pomerne veľký úspech. Čo ťa viedlo k tomu, že vyrazíš aj priamo medzi ľudí?

Impulzom sú pre mňa vždy ľudia. Mnohí mi písali, že nevedia urobiť odtlačky (najmä svojim drobcom spraviť odtlačku rúčky a nôžky) a sú z ďaleka, nedá sa im ľahko prísť do Bratislavy, tak či by som nemohol prísť ja. A tak mi napadlo, že by sa to veru dalo zrealizovať a vybrať sa priamo za nimi. Vždy vyberiem mesto a vhodné miesto, na ktorom by sme odtlačky spoločne mohli spraviť.

Na Slovensku máme 140 miest. Ktoré z nich si so svojou Tour doposiaľ navštívil? Ktoré ďalšie mestá by si chcel určite navštíviť?

Už som navštívil napríklad: Košice, Trenčín, Nitru, Trnavu, Žilinu, Banskú Bystricu a samozrejme rátam aj Bratislavu, lebo mimo kancelárie mávam TOUR aj v Bratislave. Na pláne ich je rozhodne viac, ale vždy sa to snažím smerovať do väčšieho mesta, aby bola možná lepšia dostupnosť, lepšie parkovanie. Stáva sa, že ľudia za mnou prídu napríklad do Trenčína z Púchova alebo zo Senice, preto radšej vyberám väčšie mestá, aby to mali mnohí čo najlepšie dostupné.

Každý z nás je úplne iný. S akými ľuďmi sa v slovenských mestách stretávaš? Aká skupina ľudí je v najväčšom zastúpení?

Najčastejšie ma navštevujú maminy s čerstvo narodenými drobčekmi a zamilované páry. Zastavia sa ale aj majitelia štvornohých miláčikov, ktorí si chcú zvečniť odtlačky labiek svojich domácich maznáčikov.

Každý druh komunikácie má svoje osobité čaro. V čom vidíš zásadný rozdiel medzi osobným kontaktom a kontaktom cez sociálne siete alebo telefón?

Od začiatku, ako som začal pracovať na TOPA TOUCH, som nechcel stratiť osobný kontakt s mojimi zákazníkmi. Hlavným dôvodom u mňa je skutočnosť, že sa jedná o emotívne produkty, ktoré majú každému dodávať pocit, že majú svojho milovaného stále pri sebe. Preto napríklad každú objednávku, získanú cez sociálne siete, riešim telefonicky, aby som mal osobný kontakt aspoň takto. A každá TOPA TOUR to ešte viac umocňuje –  svojich zákazníkov vidím a vidím aj ich deťúrence ktoré odtlačkujem. Hovoria mi svoje životné príbehy s emóciami, ktoré cez sociálne siete nikdy nenasajem tak, ako pri osobnom kontakte.

O čom sa na svojich Tours s ľuďmi najčastejšie rozprávaš? Vedia sa ti ľudia aj posťažovať o svojich problémoch? Vidíš týmto kontaktom aj to, čo Slovákov najviac trápi?

Tém počas TOURs je mnoho. Sú častokrát veľmi osobné a citlivé. Väčšina z nich je pozitívnych a nabijú ma nesmierne veľkou energiou, no samozrejme zastavia sa aj zákazníci, ktorí chcú zvečniť poslednú spomienku na svojho milovaného, ktorý už nie je medzi nami a vtedy sú príbehy smutné.

Každá nová skúsenosť nás obohacuje. Čo tebe osobne Topa Tours najviac dávajú? Čo ťa na tvojich doterajších zastávkach najviac prekvapilo alebo zaskočilo?

Mne TOPA TOUR dáva zrkadlo. Ukazujú mi, že moja práca a moje výrobky majú pre ľudí veľký zmysel a poháňa ma to ďalej robiť to, čo robím a prinášať ľuďom emócie, ktoré ich zahrejú a prinesú im dobré pocity. Každá TOUR ma niečím prekvapí, napr. 5 dňové dieťatko, ktoré takmer hneď z pôrodnice príde s maminou v náručí priamo na moju TOPA TOUR, aby sme zvečnili jeho rúčku a nôžku.

Už zajtra, 5.10.2018 prebehne ďalšia zastávka z tvojej Topa Tour, ktorá bude tentokrát v Nitre. Na čo všetko sa môžu tvoji fanúšikovia tešiť? Bude Nitra niečím odlišná od tých predošlých zastávok?

Na každú TOUR sa snažím priniesť niečo výnimočné, buď nejaký nový šperk alebo super akciu. Tentokrát to bude v Nitre v znamení veľkej AKCIE 1+1. Ak si niekto objedná na TOUR zlatý alebo strieborný prívesok s odtlačkami, získa k nemu rovnaký prívesok v striebre s rovnakou graviráciou zdarma.

Práca s ľuďmi vie byť v mnohých prípadoch náročná, no častokrát i zábavná. Podelil by sa s nami o nejakú veselú príhodu z tvojich doterajších Tours?

Úsmevov a zábavy na TOPA TOURs nie je málo. Úsmevné sú bábätká, ktoré zaspinkajú počas odtlačkovania alebo sa na mňa smejú ako slniečka a je vyslovene vidno ako ich baví, že sú centrom pozornosti. Najveselšie bolo, keď som mal TOUR v Žiline a počas dňa prišiel jeden chalan, že chce dať svoj odtlačok zvečniť tajne svojej priateľke na náramok a k odtlačku si dal vygravírovať svoju prezývku: Murko a poobede prišla slečna (v podobnom veku), ktorá chcela pre priateľa tajný darček vojenské platničky so svojim odtlačkom prsta, pusy a dala text, že pre môjho Murka od jeho Lásky. Mal som také tušenie, že rovnaká prezývka a tajné darčeky nebudú úplnou náhodou. Neskôr som sa dozvedel, že naozaj si dali navzájom spraviť darček v podobe príveskov s odtlačkami tajne a úplne ich to dostalo, keď prišli prívesky v rovnaký deň každému na jeho adresu a darovali si ich k výročiu (úsmev).

Za rozhovor ďakujeme kreatívnemu Tomášovi Strížovi

Pridaj komentár