Ani sa nenazdáme a opäť sa začne obdobie letných dovoleniek. Väčšina cestovných kancelárií už od nového roka predáva zájazdy na leto 2019 a môže sa stať, že niektoré termíny môžu byť už plné.

Ak ste však zatiaľ nevyberali letnú dovolenku, ale v blízkej dobe ju plánujete vyberať, prečítajte si nasledujúce riadky, v ktorých vám uľahčíme výber a pomôžeme vám vybrať si dobrú dovolenkovú destináciu.

Čo plánujete na dovolenke robiť?

Možno zbytočná otázka, ale aj toto je dôležité pri výbere letnej dovolenky. Ak plánujete spoznávať okolie, cestovať a zaujímajú vás skôr prírodné pamiatky a krásne pláže, tak v tom prípade vám odporúčame dovolenku na ostrove Sardínia.

Práve tento ostrov patriaci Taliansku sa pýši krásnymi čistými plážami, azúrovým morom, archeologickými náleziskami a krásnymi jaskyňami. Ak nechcete bývať v dovolenkových destináciách preplnených množstvom dovolenkárov, odporúčame pokojnejšiu Sardíniu. Nie nadarmo sa hovorí, že práve tento ostrov je považovaný za Karibik Stredomoria.

Ak ale plánujete leňošiť na pláži a okolité prírodné a kultúrne pamiatky vás príliš nezaujímajú, v tom prípade vám odporúčame Bulharsko, Chorvátsko a grécku pevninu.

Ako budete riešiť stravovanie?

Chcete plnú penziu, vlastnú stravu alebo polpenziu? Toto si musíte ujasniť skôr, ako si začnete vyberať letnú dovolenku. Ak plánujete spoznávať okolie, odporúčame skôr polpenziu. Vtedy nemusíte riešiť to, či stihnete prísť na obed do hotela, kde bývate.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, odporúčame zabezpečenie vlastnej stravy. Chorvátsko je veľmi pekné, ale ceny v reštauráciách išli za posledné roky hore. Ak chcete vidieť Grécko, určite odporúčame jeho ostrovy.

Najobľúbenejším gréckym ostrovom je Rhodos, preto vám odporúčame zarezervovať si dovolenku na Rhodose. Krásny antický ostrov, kde sú teploty počas leta stabilné, láka čoraz viac Slovákov.

Kedy sa vám do konkrétnych destinácií oplatí ísť?

To, kedy pôjdete na dovolenku, závisí aj od vášho zamestnávateľa. Dôležité je ale vyberať si taký termín, kedy budete mať príjemné počasie – ani prehánky, ani veľké horúčavy. Ak uvažujete nad Tureckom, Tuniskom alebo Egyptom, odporúčame vám skôr máj, resp. september. Vtedy tam vynosíte i vzdušné overaly bez toho, aby vám bola zima.

Ak chcete ísť na Sardíniu, odporúčame vám skôr jún a júl. V auguste majú Taliani dovolenky podobné našim celozávodným, preto je tento ostrov počas tohto mesiaca preplnený Talianmi.

Pridaj komentár