Nina Brocková je talentovanou šperkárkou, ktorá vyrába ručne robené šperky pod značkou Polynas. Aj napriek tomu, že sa handmade tvorbe venuje od malička, cesta k tomu, čo ju skutočne baví, jej neprišla do života hneď. Po rokoch strávených v práci, ktorá ju nebavila, sa Nina rozhodla venovať tomu, čo ju napĺňa – šperkárstvu.

Úspešná šperkárka sa ručnej výrobe venuje už od malička! Aký je príbeh značky Polynas a jej zakladateľky?

Cesta k šperkárstvu však nebola náhodná. Nina totiž už od detstva chodila na základnú aj strednú umeleckú školu. Svoj talent zdokonaľovala aj vo voľnom čase, kedy skúšala všetko možné čo sa týka ručných prác.

A ako začala profesionálna kariéra Niny Brockovej? Tým najprirodzenejším spôsobom – nikde nenašla náušničky podľa svojho priania. A tak si ich vyrobila sama! Od toho momentu to už išlo samé. Začala vyrábať náušnice nielen pre seba, ale aj pre kamarátky, susedky, kolegyne, pre rodinu a následne už aj pre prvé zákazníčky.

Značka Polynas má vo svojom portfóliu predovšetkým náušnice, ktoré sú vyrábané rôznymi technikami. Odlišujú sa nielen materiálom, ale aj vzhľadom. Jedným z hlavným cieľov značky je predstaviť zákazníkom čo najrôznorodejšie šperky, ktoré už na prvý pohľad vybočujú z normálu a stereotypu.

Najčastejšie používanou technikou v prípade náušníc Polynas je wire wrapping, čo je technika omotávania drôtom, ktorá je dosť časovo náročná. Sú na to potrebné rôzne druhy klieštikov, pričom každé slúžia na niečo iné, či už na tvarovanie slučky, na ktorú sa nasadí zapínanie samotnej náušnice alebo na omotávanie jedného drôtika okolo druhého a následné pridávanie korálikov, ktoré sa tiež omotávajú drôtikom. Na niektorých náušniciach vytvára šperkárka kvietky alebo iné tvary z drôtu, pri ktorých je dôležitá jemná a precízna motorika rúk.

Mnohé šperky sú vyrábané aj použitím rôznych techník dokopy, ako napríklad výroba mnohých strapčekov v kombinácii s prišívaním pom pom brmbolčekov a následným omotávaním drôtom. Príprava takýchto náušníc trvá v priemere viac ako 4 hodiny, výsledok však stoji za to!

Stále rastúca obľuba a popularita náušníc značky Polynas na Slovensku nie je jediným cieľom talentovanej šperkárky. „Do budúcna mám veľa plánov. Rada by som prerazila aj do zahraničia a dostala sa na prehliadkové móla slávnych módnych návrhárov a otvorila si svoj vlastný obchod,“ prezradila o svojich plánoch Nina Brocková.

Polynas sú skvelým módnym doplnkom, ktorý oživí každý outfit. Napríklad farebnejšie náušnice môžu krásne ladiť len s obyčajnou bielou košeľou alebo bielym tričkom v kombinácii s džínsami. „Mnohé pravidlá v stylingu už v súčasnosti neplatia a fantázii sa medze nekladú – veď móda je taká rôznorodá, že vôbec sa nejako obmedzovať, by bola strašná škoda,“ prezradila samotná šperkárka.

Inšpiráciu čerpá Nina všade naokolo – v prírode, ktorá ponúka nádherné farby, ale i sama zo seba, kedy nie raz vloží svoje momentálne emócie do svojich šperkov. „Samozrejme si vždy dávam pozor na to, aby to neboli negatívne emócie, lebo chcem, aby náušničky prinášali svojim nositeľkám len pozitívne naladenie,“ uviedla Nina Brocková.

Ak hľadáte radosť z prekvapenia, potom sú pre vás náušnice značky Polynas tým správnym výberom. Prečo je tomu tak? Nina Brocková svojou prácou priniesla prekvapenie už pre desiatky klientok, ktoré sa v prípade jedinečných handmade náušníc majú vždy na čo tešiť.

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár