Vlasy, na ktorých vzhľad si každodenne potrpí každá z nás, sa mimoriadne dôležito podieľajú na celkovom sebavedomí ženy. Z dôvodu onkologických ochorení, však mnohé dámy o túto „korunku krásy“ prichádzajú a tým aj o veľkú časť svojho často ťažko nadobudnutého sebavedomia.

Práve téme ženského sebavedomia počas onkologických ochorení sa s Veronikou Ostrihoňovou rozprávali v talkshow SitDown vzácni hostia v zložení Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine, Mgr. Katarína Klincová, psychologička a projektová manažérka Ligy proti rakovine a herec a humorista Roman Pomajbo, ktorý má doma štyri ženy, takže k téme ženského sebavedomia rozhodne mal čo povedať.

Pre mnohé ženy sú ich vlasy dôležité natoľko, že sa neboja odmietnuť ani liečbu chemoterapiou. Aj preto sa už pred rokmi rozhodli v Lige proti rakovine, pomáhať onkopacientkam originálnym projektom, ktorý nesie výpovedný názov „Vystrihaj sa Slovensko“ Jeho cieľom je bezplatne vyrábať parochne na mieru z pravých vlasov alebo požičiavať parochne z umelých vlasov pacientkam, ktoré na ich výrobu čakať nemôžu. V náročnom období liečby je totiž dočasné riešenie straty vlasov v podobe parochne väčšou pomocou, ako by to väčšina z nás čakala.

„Nie je ojedinelé, že pacientka odmieta podstúpiť liečbu chemoterapiou kvôli strate jej vlasov. Sme preto radi, že aj tento rok pokračujeme v úspešnej tradičnej kampani „Silná a krásna‘ so 101 Drogerie na podporu našich bezplatných projektov pre onkologické pacientky,“ uviedla Mgr. Petra Benczyová, PR manažérka Ligy proti rakovine.

I v tomto momente a to až do 15. 9. 2020, pomáha tejto myšlienke aj projekt Pantene Charity „Silná a krásna“, kedy nákupom jediného produktu Pantene v sieti 101 Drogerie, pomôžete sumou až 50 centov, ktorá poputuje na podporu projektov Ligy proti rakovine.

„Je mi cťou, že už po štvrtý raz máme možnosť vďaka spoločnosti P&G a združeniu Liga proti rakovine, byť súčasťou tohto unikátneho projektu. Úprimne verím, že rovnako ako my, aj naši zákazníci intenzívne vnímajú, že aj malý krôčik, akým je kúpa produktu Pantene, vo výsledku môže inému človeku zmeniť život k lepšiemu,“ hovorí Emil Krajčík, majiteľ 101 Drogerie.

Pomôcť môže skutočne každý! Stačí jednoduchý nákup čo i len jedného produktu Pantene. „My v Pantene veľmi dobre vieme, aký veľký vplyv majú práve vlasy na sebavedomie ženy – keď vyzerajú skvelo, žena sa cíti neporaziteľná, nezastaviteľná, silná a krásna. Preto radi už štvrtýkrát podporíme Ligu proti rakovine týmto projektom, aby sme pomohli navrátiť pocit sebavedomia, sily a krásy práve ženám, ktoré o svoje vlasy prišli v dôsledku onkologického ochorenia alebo následnej liečby, prezradila Barbora Líška Kratochvílová, marketingová riaditeľka spoločnosti Procter&Gamble, pod ktorú značka Pantene patrí.

Pridaj komentár