Slovenský harfista žijúci vo Viedni, Michal Matejčík, bude hlavným protagonistom koncertu Nádvorie klasicky: Depeche Mode Full Moon Harp Recital. Michal Matejčík je posledným hudobníkom na svete, ktorý naživo vystúpil na jednom pódiu s  ikonou populárnej hudby, George Michaelom počas jeho The Symhonica Tour a počas poslednej skladby koncertu nesúcej názov I Remember You. Je rešpektovaným hudobníkom a interpretom klasickej hudby na Slovensku i v zahraničí.

Unikátne spojenie harfy a hudby legendárnych Depeche Mode zaznie už túto sobotu v Trnave!!! Aké bude pokračovanie projektu Nádvorie klasicky?

Po prvýkrát predstavil set piesní Depeche Mode interpretovaných na harfe v žilinskom klube Smerr v roku 2011. V roku 2013 bol pozvaný členom skupiny Depeche Mode, Martinom Gorem, ako špeciálny hosť na ich viedenský koncert. Vystúpil rovnako na vernisáži ich fotografa Antona Corbijna v nemeckom Bochume, ďalej v Berlíne na krste knihy Monument alebo aj na Warm up party v New Yorku. V júni 2017 hudbu Depeche Mode hral v Hamburgu na 25. výročí Party for the Masses a pred niekoľkými stovkami nadšených divákov. „Do Trnavy sa veľmi teším, je to moje druhé vystúpenie v tomto krásnom meste. Minulý rok som mal tú česť pripravovať v trnavskom Divadle Jána Palárika multimediálny projekt, na ktorom som spolupracoval so skvelým režisérom Jurajom Bielikom. Atmosféra koncertu bola výborná a išlo o spravidla dramaturgiu klasického rázu, ktorá ponúkla pohľad na hudbu viacerých období. Tentokrát budem farbou a aj typom hudby ladený monotónnejšie a Nádvorie zahalí jediná farba – čierna a ja ako muzikant vzdám poctu hudbe geniálnych Depeche Mode“ komentuje svoj trnavský koncert Michal Matejčík.

Trnava zažije jeho interpretáciu hudby Depeche Mode na harfu vôbec po prvýkrát, večer 29. júna 2018 priamo na Nádvorí!

“Všetkých srdečne pozývam. Spojenie Michalovej harfy, skladateľskej geniality Depeche Mode a krásneho priestoru Nádvoria, bude jednoznačne silným zážitkom.” dopĺňa riaditeľ Nádvoria – Dušan Vančo.

FOTO: Antonios Vlachou

Pridaj komentár