Unikátne Gitarové Múzeum Slovakia Vás pozýva na 2.ročník Festivalu Gitarového múzea

268
Unikátne Gitarové Múzeum Slovakia Vás pozýva na 2.ročník Festivalu Gitarového múzea 4

V sobotu 19. septembra v komornej atmosfére areálu Gitarového múzea v Sobranciach vystúpia CHIKI LIKI TU-A, svetová revival špička – slovenský Freddie Mercury Petr Pačut s kapelou QueenMania. O skvelú hudobnú atmosféru sa ďalej postarajú She & Me, Andy Ďurica zo skupiny Stereo, víťaz košického zlatého pokladu Kristián Dufinec a Iconito, The Revivals, NH6, Samuel Pavol či Freedeggs zo Sobraniec. Podujatie moderuje Richard Herrgott. V areáli gitarového múzea zároveň uvidíte ukážky výroby gitár, ale i  tradičné opracovanie kovu za tepla v kováčskej vyhni.

Unikátne Gitarové Múzeum Slovakia Vás pozýva na 2.ročník Festivalu Gitarového múzea

unikatne_gitarove_muzeum_mmagazin1

Netradičným spestrením bude aj výstava diel akademického maliara Juraja Tkáčika či pretekárske vozidlo a automobilový pretekár Okruhového pohára Pavol Dlugoš. Súčasťou festivalu bude slávnostné uvedenie novej zbierky gitár. Unikátna expozícia Gitarového múzea Slovakia, je jednou z mála svojho druhu na svete. Múzeum založil „Gitarový kráľ“ Janči Ferko zo Sobraniec. Gitarové Múzeum Slovakia mapuje kompletný vývoj a výrobu elektrofonických gitár v Československu po druhej svetovej vojne.

unikatne_gitarove_muzeum_mmagazin2

Dnes pod svojou strechou ukrýva neuveriteľných 1100 exponátov. V galérii je pre návštevníkov zatiaľ sprístupnených 250 gitár, klávesových nástrojov, zosilňovačov a dobových predmetov, evokujúcich udalosti a neopakovateľnú atmosféru doby. V neustále sa rozširujúcej galérii nástrojov patria k najcennejším exponátom elektrofonické kontrabasy, havajské gitary a gitary Grazioso, ocenené zlatou medailou na svetovej výstave EXPO 58 v Bruseli. Tie boli preukázateľne používané aj osobnosťami svetovej hudobnej scény The Beatles, Led Zeppelin či Eric Clapton. Mnohých známych hudobníkov ako Petra Jandu, Maťa Ďurindu, či Petra Kaplana múzeum natoľko zaujalo, že Jančimu darovali svoje vlastné nástroje.

unikatne_gitarove_muzeum_mmagazin3

[gitarovemuzeum.sk]

Pridaj komentár