Marie Antuanelle je abstraktnou ruskou umelkyňou, ktorá sa usadila v austrálskom Sydney. Maľba je pre ňu terapiou a meditáciou, ktorá ju udržiava živú a zdravú. Predstavujeme vám jej najnovší projekt „OCEAN – TIME“!

Umelkyňa používa minerálne kryštály a lastúry na vytvorenie abstraktných morských scenérií! Výsledok je brilantný!!!

 „Predstavte si jemné a pokojné vlny, ktoré sa dotýkajú bieleho piesku, vášho tela a duše. Jedinečná chvíľka v živote, keď sa cítite tak živý a s dojmom, že všetko na svete je možné. Chvíľka, ktorú nechcete, aby sa niekedy skončila. Sen, ktorý bude trvať večne …“. Toto boli priania talentovanej ruskej umelkyne Marie Antuanelle, keď bola dievčinou žijúcou na Sibíri. „Svojim umením chcem povzbudiť ľudí, aby vždy kráčali za svojim snom bez ohľadu na to, aký to je sen. Neustále sa snažím vytvoriť dielo, ktoré každému pripomenie, kým naozaj je, čo chce a kde túži byť.“

Marie pri svojej tvorbe používa minerály, mušle a tekuté sklo, aby čo najdokonalejšie vytvorila niečoho oceánske, niečo „živé“ a relaxačné, čo dáva pocit prímorskej scenérie v abstraktnej podobe. Jej umelecké diela pozostávajú z niekoľkých vrstiev kvapalného skla, naliateho na plátno alebo dosku a ktorých tvorba trvá aj niekoľko týždňov.

Najnáročnejšie je vystihnúť moment, kedy sa má  tekuté sklo zastaviť, nakoľko pohyb tohto kvapalného média je samovoľný. Tekuté sklo sa  dokáže pohybovať po doske aj niekoľko hodín po naliatí. Snažím sa kombinovať tradičnú techniku ruského kamenného maliarstva (keď je celý obraz 100 % z polodrahokamov prilepených k doske) a súčasnú technológiu liatia so stredne tekutým sklom.

Toto je už ale jedinečný pohľad na jej čarovné oceánske diela, ktoré v priebehu roka môžete zhliadnuť aj osobne v Chinese Cultural Centre, Mosman Art Gallery, Hunters Hill Art Gallery či Australian Maritime Museum.

Všetci si uvedomujeme to, že život je vzácny, plynie rýchlo a nikdy sa nevráti späť. Zastavme sa preto na chvíľku, zhlboka sa nadýchnime … a otvorme oči …

Pridaj komentár