Daniel Edlen je umelec, ktorý svoje portréty maľuje na vinylové platne. Toto netradičné „maliarske plátno“ je pre neho nostalgiou a zároveň aj interpretáciou prinavrátenia hmatateľného pocitu zo zbierania hudby.

Billie Eilish

„U mňa sa maľovanie zmenilo na meditáciu. Nemyslím na každý ťah štetcom. Moja vášeň spočíva v hudbe a umení. Cítim sa pri tom skutočne šťastný,“ prezrádza o svojej práci samotný umelec.

„Keď som v 90. rokoch prišiel s týmto nápadom, použil som druhé alebo tretie kópie svojich obľúbených albumov darované z miestnej predajni alebo predajni nezávislých platní. Teraz sa všemožne snažím nájsť podobne opotrebované online u malých predajcov. Najlepšie je, keď mi zákazníci pošlú poškodenú kópiu na vymaľovanie,“ približuje svoje začiatky vinylový umelec.

The Beatles

Daniel sa netají tým, že má rád hmatateľnosť vinylu a spomienky na éru pred digitalizáciou a sreamovaním hudby.

„Pamätám si, ako to voňalo v skrinke s platňami môjho otca, ako i na zvuk z gramofónu či pocit platne v ruke, keď ju prevraciate z jednej strany na druhú.“

Leonard Cohen

Takže ak máte doma poškodené vinylové platne a neviete čo s nimi, viete komu ich poslať. Možno práve na tej od Vás vznikne ďalšie umelecké dielo.

David Gilmour
Eddie Van Halen
Bono

Pridaj komentár