Do japonského mesta Kawazu prichádza jar o niečo skôr, ako v našich geografických šírkach. Malé mestečko, ktoré sa nachádza len kúsok od Tokia, je známe svojou čerešňovou alejou, ktorá pozostáva z neuveriteľných 8 000 stromov, ktoré kvitnú skoro každý rok. Túto romantickú nádheru sem chodia vo februári pozorovať milióny turistov z celého sveta.

Uhádnete, prečo sa japonské mestečko Kawazu premieňa na rozprávkovú krajinu?

Kvety, v Japonsku známe ako „sakura“, bežne kvitnú koncom marca alebo začiatkom apríla. Výnimkou je špeciálna odroda sakury, z ktorej pozostáva aj slávna stromová aleja v Kawazu, ktorá kvitne oveľa skôr, ako ostatné.

Miestnou atrakciou je malý vláčik, ktorý prevezie cestujúcich cestou, ktorá je plná krásnych vôní a odtieňov ružovej farby. V noci sú stromy osvetlené reflektormi, čím vytvárajú odrazy tancujúce na hladine rieky, ktorá tečie pozdĺž aleje.

Čerešňové kvety majú v Japonsku veľmi významný kultúrny, ale aj symbolický význam. Ich prechodná a krátkodobá krása je často prirovnávaná ku krátkosti života, takže symbolicky predstavujú nielen  prijatie karmy a osudu, ale aj smrť.

Z týchto dôvodov sa kvety sakury často objavujú v japonskom umení, čím a stali identifikačným prvkom a symbolom samotnej krajiny.

Pridaj komentár