Chlapčenská electro-rock/metal core-ová hudobná skupina s názvom Luisville Story prichádza na scénu priamo s novým videoklipom k piesni PASCA. Ďakujú zaň okrem seba aj spoločnosti Lexis production, i režisérovi klipu, ktorým bola Pierre Fabo. Nakrúcanie prebiehalo v Komárne a to v starej teplárni v mínusových teplotách. Aj napriek zime to však bola príjemná a zábavná skúsenosť pre kapelu, ktorá sa snaží preraziť so slovenskými skladbami.

Uchvátia slovenské hudobné nebo? Mladá hudobná skupina Luisville Story predstavuje nový videoklip PASCA! + VIDEO

Kapela Luisville Story si svoj názov vybrala z pragmatických dôvodov. Luisville je v angličtine Ľudovítov, čo je časť obce Palárikovo (okres Nové Zámky), kde sa nachádza skúšobňa mladých ambicióznych muzikantov a story je v angličtine príbeh. Čiže „Príbeh z Ľudovítova“. Chlapčenskú kapelu tvoria štyria nadaní hudobníci v zostave: David Števár – leader kapely/basgitara, Robert Vida- spev/gitara, Stanislav „Nyrvi“ Dragúň – gitara, Mojmír „Mojo“ Ivaniš – bicie.

Líder kapely, David Števár nám prezradil, ako kapela vznikla:,,Kapelu som založil 14. marca 2017 s gitaristom Stanislavom Dragúňom. Neskôr sme cez inzerát našli speváka, Roberta Vidu, ktorý nás presvedčil o svojich speváckych kvalitách a tak isto sme cez inzerát našli aj nášho bubeníka, Mojmíra Ivaniša. Bola to veru pekná zhoda náhod.“

Hudba lídrovi Davidovi Števárovi učarovala už vdetstve. Ako desaťročný začal chodiť na klavír a neskôr pokračoval hrou na gitaru. Niekoľko rokov sa venuje aj hre na basgitare, ktorú študuje aj na súkromnej umeleckej škole.

David je študent na vysokej škole so zameraním na hudbu a zvukový dizajn, čo je už jeho druhá vysoká škola. Od štrnástich rokov hrával v rôznych kapelách a naposledy hral v Metropolise na čele s Jimim Cimbalom. Vývoj však nemožno zastaviť, teraz už mávlastnú kapelu- Luisville Story. Na hudobnej kariére ho láka práve to, že robíčo ho baví a čo ho napĺňa – hudbu.

Inšpirácie na pesničky berie kapela z bežného života. Texty píše spevák Robert Vida a hudbu si tvorí spoločne partia hudobníkov. Otom, či kapela pripravuje aj album, opäť hovorí najpovolanejší – David Števár: „Samozrejme. Pripravujeme svoj prvý album, kde bude dvanásť našich skladieb. Album nahrávame u Jimmiho Cimbalu v Randal Group production. Bude plný prekvapení a mal by vyjsť koncom tohto roka. Veríme, že tomu budú predchádzať koncerty, kedy a kde sa dozviete z našej facebookovej stránky.“

TEXT: Anna Olvecká, VI-AN M.A.P.A.

Pridaj komentár