Viete aké sú najčastejšie chyby pri používaní kozmetiky? Viete ako kozmetiku správne vrstviť, ako nanášať pleťové sérum či používať čistiaci balzam? Vedeli ste, že odlíčenie len micelárnou vodou nestačí? O tom, aké najčastejšie chyby pri používaní kozmetiky robíme a ako sa im vyvarovať prezrádza nasledujúci článok.

Nepoužívajte pleťové oleje na suchú pokožku

Pleťové oleje sú v posledných rokoch nesmierne populárne. Je to najmä preto, že obsahujú oveľa vyššiu koncentráciu účinných látok, ako napríklad krémy. Veľa žien si však oleje nenanáša správne, čo má za výsledok, že majú pocit príliš mastnej pokožky. Pleťový olej by sa však mal veľmi dobre vstrebať. To dosiahnete tak, že si ho vždy nanesiete na navlhčenú pokožku.

Čistiaci olej Zuna

Ideálne je pred nanesením použiť kvetovú vodu alebo toner. Olej si následne pipetou (postačí vám naozaj jedna maximálne dve kvapky) naneste na končeky prstov a vmasírujte na navlhčenú tvár. Ak olej nanesiete správne, po aplikácii by sa vám mal po chvíli krásne vstrebať. Výsledkom by mala byť vyživená (nie mastná) a hydratovaná pleť.

Micelárna voda ostáva na tvári

Micelárna voda je veľmi obľúbený a efektívny odličovač. Obsahuje takzvané micely, ktoré efektívne naviažu na pleť nečistoty a mastnoty bez toho, aby ju podráždili. Tieto „micely“ však na pleti po očistení ostávajú a môžu ju dlhodobo dráždiť. Aby sme pleť nevysušovali a zbytočne nedráždili, je dobré po použití micelárnej vody pleť očistiť ešte čistiacim produktom s vodou.

Micelárna voda Zuna

Ak vám teda čistenie micelárnou vodou vyhovuje, nezabudnite ho ešte vo finálnej fáze podporiť napríklad čistiacim balzamom, ktorý opláchnete vodou. Následne na vyčistenú pleť naneste krém, ktorý jej dodá potrebnú výživu.

Nesprávne použitie čistiacich balzamov

Čistiace balzamy poskytujú nesmierne efektívnu formu odlíčenia aj tej najcitlivejšej pleti. Obsahujú kombináciu olejov, omega 3 mastných kyselín a nenasýtených esenciálnych mastných kyselín, ktoré zaručujú vynikajúce regeneračné schopnosti a skutočnú podporu funkcie pokožky ako ochranného plášťa. Hoci sú obľúbené, veľa žien nevie, ako ich správne používať.

Čistiaci balzam Zuna

Čistiaci balzam by ste si totiž mali nanášať na suchú pleť. Balzam je ideálne aktivovať bruškami prstov a následne naniesť na suchú pleť. Až po tom, čo balzam dôkladne vmasírujeme do pokožky, nanášame vodu. Tá vytvorí reakciu, ktorá balzam jemne napení. Následne ho aj spolu s nečistotami opláchneme.

Sérum po kréme

Pleťové séra sú veľmi obľúbené, pretože obsahujú väčšiu koncentráciu aktívnych zložiek ako napríklad krém. Séra dokonca účinnosť denného alebo nočného krému zväčšujú, preto ich vždy v rámci svojej dennej či nočnej rutiny nanášajte PRED aplikáciou krému. Séra sa dokonca dajú kombinovať, čo zvyšuje ich účinnosť.

Denný krém Zuna

Nesprávna hygiena

V prípade starostlivosti o pleť je nesmierne dôležitá hygiena. To znamená pred odlíčením, nanášaním krému, masky či séra, by si žena mala vždy dôkladne umyť a osušiť ruky. V prípade produktov s pipetou, sa pipetou nikdy nedotýkame priamo pleti, ale si ňou produkt nakvapkáme na prsty alebo na rub ruky.

Olejové sérum Zuna

Potom následne prstami nanesieme sérum alebo olej na pleť. Tým zabránime kontaktu pipety s pleťou a teda znečisteniu samotného produktu. Krémy je ideálne vyberať buď špachtličkou alebo minimálne čistými rukami.

Nedostatočné čistenie

Veľa pleťových problémov vzniká ako následok nedostatočného čistenia pleti. Aby sa pleť nezanášala a netvorilo sa akné či zápaly, je potrebné dôkladne ju očistiť a to nielen večer, ale aj ráno. Make-up by sa mal nanášať vždy na očistenú pleť. Tým pádom vám aj dlhšie vydrží a nespôsobí pokožke upchávanie.

Perricone MD hydratačné sérum pre hladkú a vypnutú pleť

V prípade ranného čistenia sú ideálne gély, ktoré z pleti odstránia zvyšky nočného krému, večer je zase dôležité pleť očistiť od make-upu a nečistôt, ktoré pokožka nazbiera počas dňa. Na večerné čistenie je ideálny krémový odličovač alebo micelárna voda a následne použitie čistiaceho balzamu v kombinácii s vodou.

Časté masky a peelingy

Hoci dôkladne čistenie pleti môže mať svoje benefity, aj v tomto prípade platí menej je viac. A to najmä v prípade pleťových masiek a peelingov. Hoci tie efektívne z pleti odstraňujú väčšie nečistoty, môžu mať za následok aj odbúravanie prirodzenej kožnej bariéry. Preto ich nepoužívajte častejšie ako raz za týždeň a to najmä ak máte citlivú pleť.

Omorovicza obnovujúci peeling na tvár

Nevhodný krém

Výber vhodného krému je dôležitá súčasť starostlivosti o pleť. Ak si totiž vyberiete nevhodný krém pre váš typ pleti, môžete pokožke doslova uškodiť. Krém by mal pokožke dodať hydratáciu, výživu a posilniť jej ochrannú bariéru. Ideálne je, ak stavíte na zložky, ktoré tieto funkcie pokožky posilnia. V prvom rade je dôležité určiť, či máte suchú, mastnú alebo zmiešanú pokožku.

Niod odličovacia emulzia na tvár

Toto vám pomôže vybrať si vhodné produkty na výživu vašej pokožky. Ak si nie ste istí, najlepšie je poradiť sa s kozmetičkou, ktorá určí typ vašej pleti a odporučí účinné látky. Výber vhodnej kozmetiky tak potom bude oveľa jednoduchší.

FOTO: www.beautysecret.sk, www.zunacosmetics.sk

Pridaj komentár