Na našej planéte existuje množstvo miest, ktoré by ste mali za život navštíviť alebo sa o to aspoň pokúsiť. To isté platí o jedle. Veď poznáme toľko pokrmov, druhov kuchýň a národných jedál. Je to až hriech, niečo z toho neskúsiť. Niektoré reštaurácie vás však nezaujmú len jedálnym lístkom, ale aj očarujúcim miestom, v ktorom sa nachádzajú. A to niekedy až tak, že jedlo odsuniete na vedľajšiu koľaj. Našli sme pre vás tie najlepšie svetové reštaurácie, kde pri pohľade na nich zabudnete, že ste vôbec mali hlad. Neveríte?

V týchto TOP 13 reštauráciách sa pravdepodobne nenajete! Viete prečo?

1. Grotta Palazzese, Bari, Taliansko

Ako sa asi večeria v prírodnej jaskyni? My sme to zistili. Kedysi sa na tomto skvostnom mieste konali rôzne plesy a hostiny. Dnes táto „hala“ s priemerom 300 metrov slúži ako vychytená talianska reštaurácia.

2. Reštaurácia Le Panoramic, Chamonix, Francúzsko

Táto reštaurácia sa nachádza vo Francúzskych Alpách, v nadmorskej výške 3 000 metrov nad morom. Nech sedíte na akomkoľvek mieste reštaurácie, vždy sa vám naskytne dych vyrážajúci pohľad panorámu Álp. Miestni kuchári pripravujú tradičné pokrmy a špeciality pre hostí a turistov.

3. Podmorská reštaurácia Ithaa, Maldivy

Podvodná reštaurácia sa nachádza v hĺbke 5 m a kapacitne je určená len pre 14 hostí. Hostia si popri jedle vychutnávajú aj panoramatický výhľad na prekrásne more. Návštevníci môžu navyše ochutnať európsku kuchyňu, ale aj miestne pokrmy. Väčšina návštevníkov sem aj tak neprichádza kvôli jedlu.

4. Jaskynná  reštaurácia Ali Barbour, Keňa

Pokiaľ vaše kroky povedú do Kene, mali by viesť aj do tejto reštaurácie. Je umiestnená priamo v jaskyni  a len z časti pod holým nebom. Nemusíte sa teda báť, že budete jesť pod zámkom alebo v stiesnenom prostredí. Interiér reštaurácie bol zriadený v typickom africkom štýle. Ozdobné lampáše vytvárajú priam romantickú atmosféru. Ideálne magické miesto pre dokonalú večeru s vašou milovanou polovičkou.

5. Reštaurácia Sierra Mar, Kalifornia, USA

Táto reštaurácia sa nachádza v prírodnej rezervácií neďaleko San Francisca. Pri tom, ako si budete vychutnávať delikátne pokrmy, vás určite ohromí krásny západ slnka nad oceánom. Znie to ako skutočný „California Dream“.

6. The River Cafe, New York, USA

The River Cafe je snom pre milióny ľudí. Aj napriek vysokým cenám a snobskej atmosfére, stojí za to navštíviť toto skvostné miesto. Verte nám, na túto reštauráciu sa len tak nezabúda!

7. The Samaya Villas, Bali, Indonézia

Bali je pre všetkých cestovateľov známe ako miesto neuveriteľným západov slnka a nádhernými plážami. Čo tak romantická večera na pobreží oceánu? Hotelová reštaurácia ponúka zákazníkom kulinárske špeciality z celého sveta.

8. Le Jules Verne, Paríž, Francúzsko

Jedna z najznámejších reštaurácií vo Francúzsku sa nachádza priamo v Eiffelovej veži, vo výške 124 m. Pri návšteve si môžete vychutnať nie len skvelé jedlo, ale aj špeciálny kultúrny program. Výhľad na mesto, úžasná francúzska kuchyňa a k tomu dobrá hudba. Čo viac si ešte od dokonalej večere priať? Bon appétit.

9. Reštaurácia Skyline, Queenstown, Nový Zéland

Queenstown je ideálne miesto pre turistov, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo. Návštevníkov priťahuje najmä rafting, skákanie z výšky, či iné adrenalínové športy. Ak dostanete počas športovania hlad, nemusíte chodiť ďaleko. V meste je k dispozícií reštaurácia s nezabudnuteľným výhľadom na miestnu krajinu, z ktorého budete mať rovnaké zimomriavky, ako zo skoku z výšky.

10. Reštaurácia Delaire Graff, Stellenbosch, Juhoafrická republika

Máme tu ďalší gastronomický zážitok! Nezabudnite ochutnať miestne špeciality a zapiť ich vínom z vychválených miestnych viníc.

11. Ngorongoro Crater Lodge, Ngorongoro, Tanzánia

Tento hotel sa spolu s reštauráciou nachádzajú na jedinečnom mieste a to na okraji krátera v Tanzánií. Výhľad na krajinu vás určite nenechá ľahostajnými. Doporučujeme, aby ste si so sebou zobrali aj ďalekohľad a možno zazriete aj exotické zvieratá z rezervácie.

12. The Signature Room na 95.poschodí, Chicago, USA

Jedným zo snov každého turistu je vidieť nočné Chicago z vtáčej perspektívy. V jednej miestnej reštaurácií, na 95.poschodí, môžete vidieť výhľad na nočné mesto a jazero Michigan. A sen je splnený! Návštevníci si pre plnohodnotný zážitok rezervujú stoly ešte pred západom slnka. Myslíme si, že pokiaľ uvidíte Chicago z tejto výšky, budete sa naň pozerať tak dlho, až vám ochladne jedlo.

13. Reštaurácia priamo v oceáne, Bora Bora

Bora Bora je známe pre svoje čisté azúrové pobrežia a letoviská. V tejto destinácii sa nachádza reštaurácia, kde turisti jedia priamo v krištáľovo čistej vode. Kto by si nechcel vychutnávať jedlo a sedieť pri tom v oceáne?

Pridaj komentár